Новини України та Світу

Всі платформи під загрозою: новий вірус GhostHook атакує будь-які ОС

Share
Час читання: 2 хв.

Фахівці з інформаційної безпеки попередили про поширення на одному з великих форумів хакерів тіньового сегменту інтернету нового шкідливого програмного забезпечення під назвою GhostHook v1.0, що виступає в якості сучасного безфайлового шкодоносу для браузерів. Розробкою цієї програми займається хакерське угруповання Native-One, відоме своїми нестандартними методами поширення та створенням універсального шкідливого ПЗ, що представляє серйозну загрозу для різних платформ та браузерів.

Шкідливість GhostHook v1.0 здатна працювати у всіх популярних сьогодні операційних системах – Windows, Android, Linux і macOS. Це програмне забезпечення має сумісність і з популярними браузерами – Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera та Microsoft Edge.

Розповсюдження шкідливого ПЗ відбувається через нешкідливі URL-адреси, які зловмисники публікують у соціальних мережах, на різних форумах в інтернеті, надсилають за допомогою фішингових листів електронною поштою, через SMS-повідомлення, повідомлення в популярних месенджерах, а також за допомогою публікації віртуальних та фізичних QR-кодів.

Як основна перевага шкідливого ПЗ GhostHook v1.0 експерти з інформаційної безпеки називають його можливість працювати без завантаження файлів, користуючись тільки браузером для впровадження на пристрій шкідливого коду, що дозволяє йому проникати в системи зовсім непомітно.

Після проникнення шкідливість перенаправляє користувачів на різні ресурси, завантажує файли за прямими посиланнями, інтегрується в існуючі сайти або завантажує HTML користувача для конкретних кампаній і цільових веб-сторінок.

За словами аналітиків, це шкідливе програмне забезпечення виступає як один з найбільш потужних інструментів в арсеналі сучасних хакерів. Те, що програма активно поширюється в тіньовому сегменті інтернету, явно вказує на те, що подібні кіберзагрози можуть швидко набирати популярності і представляти серйозну небезпеку як для звичайних користувачів, так і для організацій.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Вірус
  • Останні записи

    PlayStation 5 Pro не виправдав очікувань, проте Sony розкрила плани щодо PlayStation 6

    Після недавнього випуску PlayStation 5 Pro вже з'явилися припущення про наступну велику консоль Sony -…

    21.11.2024

    Чому повна розрядка-зарядка смартфонів шкідлива

    Знаєте, з сучасними смартфонами постійна повна розрядка – це не просто зайве, а навіть шкідливо.…

    21.11.2024

    S.T.A.L.K.E.R. 2 на максимальних налаштуваннях графіки не витягує жодна наявна відеокарта

    Графічні прискорювачі розвиваються семимильними темпами, проте продуктивності навіть найпотужніших GPU не вистачає для забезпечення плавного…

    21.11.2024

    Apple тепер вважається банком у США завдяки Apple Pay і Card

    Агентство Bloomberg повідомляє, що Apple тепер вважається банком у США завдяки технологіям Apple Pay і…

    21.11.2024

    Google прискорює процес перенесення даних між смартфонами

    Google оголосила про поліпшення функції Android Switch, призначеної для перенесення даних між смартфонами. У 2025…

    21.11.2024

    Samsung створює унікальну версію розкладачки Galaxy Z Flip 7 FE

    Авторитетний інсайдер і голова аналітичної фірми DSCC Росс Янг заявив, що наступного року Samsung випустить…

    21.11.2024