Новини України та Світу

Чат-бот GPT-4o назвав професій, в яких він замінить людину

Share
Час читання: 2 хв.

У мережі бурхливо обговорюють список професій, з якими чат-бот GPT-4o вже може впоратися, позбавивши людей джерел заробітку. Користувач поставив питання ІІ з проханням навести приклад із 20 вакансій, дати відсоткову ймовірність та аргументи на користь того, що в цих сферах нейромережа виявиться кращою за людину. Після цього людина попросила перерахувати 20 вакансій, в яких ШІ не зможе тягатися з людиною.

Виявилося, що з ймовірністю в 95% чат-бот GPT-4o зможе замінити “фахівця з введення даних”, адже нейромережа “швидша, точніше, невтомна і може працювати без зупинки 24/7” на відміну від людини. Не позаздриш також людям, зайнятим у телемаркетингу, представникам служби підтримки, копірайтерам, коректорам та працівникам інших рутинних професій.

У той же час чат-бот поки що безсилий у таких галузях, як «креативний директор», через відсутність унікальних творчих здібностей, далекоглядності та здатності надихати творчі команди. Ще нейромережа не здатна замінити собою психотерапевта, хірурга, вчителя, не може стати актором/актрисою і тим більше гасити пожежі. Загалом людям, які зайняті в прикладних професіях, поки що можна нічого не побоюватися, оскільки унікальні вміння та навички, а також необхідність працювати руками не під силу ШІ.

Втім, про те, що штучний інтелект звільнить людей від роботи, говорить і Ілон Маск. Щоправда мільярдер і підприємець упевнений, що це не зробить людей біднішими, а навпаки, дозволить їм заробляти більше:

У сприятливому сценарії, мабуть, ніхто з нас не матиме роботи. Буде універсальний високий дохід і не базовий універсальний дохід, а саме високий. Не бракує товарів чи послуг.

Однак, коли настане цей безробітний час, Маск не зміг відповісти, зазначивши лише, що він обов’язково настане.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Nintendo Switch 2 вийде навесні 2025 року з магнітними джойконами і новим дизайном стіків

    У недавньому випуску іспанського подкасту Vandal Radio було розкрито нові подробиці про майбутню консоль Nintendo…

    28.09.2024

    Смарт-телевізори Samsung та LG роблять приховані скріншоти

    Популярні моделі смарт-телевізорів Samsung та LG таємно роблять скріншоти екрану, навіть коли користувач використовує їх…

    28.09.2024

    OpenAI планує збільшити вартість підписки на ChatGPT до $44

    OpenAI готується залучити $7 мільярдів у новому раунді фінансування, що може підвищити її оцінку до…

    28.09.2024

    Годинник Xiaomi Watch 2 випустили в новому кольорі

    На міжнародному ринку з'явилася нова версія розумного годинника Xiaomi Watch 2 у стильному кольорі Titan…

    28.09.2024

    VIVO випередила Samsung і Google у випуску Android 15 для флагманів

    Чудова новина для власників флагманських смартфонів VIVO – компанія першою серед великих брендів надала стабільні…

    28.09.2024

    Apple відмовляється від інвестицій в OpenAI

    Apple відмовилася від планів інвестувати в OpenAI, одного з провідних гравців у сфері штучного інтелекту,…

    28.09.2024