Новини України та Світу

Чат-бот GPT-4o назвав професій, в яких він замінить людину

Share
Час читання: 2 хв.

У мережі бурхливо обговорюють список професій, з якими чат-бот GPT-4o вже може впоратися, позбавивши людей джерел заробітку. Користувач поставив питання ІІ з проханням навести приклад із 20 вакансій, дати відсоткову ймовірність та аргументи на користь того, що в цих сферах нейромережа виявиться кращою за людину. Після цього людина попросила перерахувати 20 вакансій, в яких ШІ не зможе тягатися з людиною.

Виявилося, що з ймовірністю в 95% чат-бот GPT-4o зможе замінити “фахівця з введення даних”, адже нейромережа “швидша, точніше, невтомна і може працювати без зупинки 24/7” на відміну від людини. Не позаздриш також людям, зайнятим у телемаркетингу, представникам служби підтримки, копірайтерам, коректорам та працівникам інших рутинних професій.

У той же час чат-бот поки що безсилий у таких галузях, як «креативний директор», через відсутність унікальних творчих здібностей, далекоглядності та здатності надихати творчі команди. Ще нейромережа не здатна замінити собою психотерапевта, хірурга, вчителя, не може стати актором/актрисою і тим більше гасити пожежі. Загалом людям, які зайняті в прикладних професіях, поки що можна нічого не побоюватися, оскільки унікальні вміння та навички, а також необхідність працювати руками не під силу ШІ.

Втім, про те, що штучний інтелект звільнить людей від роботи, говорить і Ілон Маск. Щоправда мільярдер і підприємець упевнений, що це не зробить людей біднішими, а навпаки, дозволить їм заробляти більше:

У сприятливому сценарії, мабуть, ніхто з нас не матиме роботи. Буде універсальний високий дохід і не базовий універсальний дохід, а саме високий. Не бракує товарів чи послуг.

Однак, коли настане цей безробітний час, Маск не зміг відповісти, зазначивши лише, що він обов’язково настане.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Xiaomi представить клавіатуру з вбудованим дисплеєм

    У січні Xiaomi представить механічну клавіатуру MK 71 Pro, яка отримає 71-клавішний формат, ручку, що…

    17.12.2024

    Перші рендери iPhone 17 Pro Max: що зміниться в дизайні

    Коли я пишу ці слова, до релізу iPhone 17 залишається близько десяти місяців, але вже…

    17.12.2024

    Топ-5 помилок, яких слід уникати під час встановлення Windows

    Хочете встановити або перевстановити Windows? Давайте я поділюся тим, на що варто звернути увагу, щоб…

    17.12.2024

    Функції штучного інтелекту iPhone виявилися нецікавими користувачам

    Сьогодні більшість виробників смартфонів робить акцент на ШІ-можливостях своєї продукції. Аналітична компанія SellCell вирішила перевірити,…

    17.12.2024

    Яку електроніку найчастіше купують батьки дітям

    Сучасні діти з раннього віку живуть в оточенні гаджетів. Смартфон є найпопулярнішою покупкою для дітей,…

    17.12.2024

    Європа запускає проект для конкуренції з Starlink

    Європейський Союз запускає масштабний космічний проєкт IRIS², спрямований на створення угруповання з 290 супутників зв'язку…

    17.12.2024