У мережі бурхливо обговорюють список професій, з якими чат-бот GPT-4o вже може впоратися, позбавивши людей джерел заробітку. Користувач поставив питання ІІ з проханням навести приклад із 20 вакансій, дати відсоткову ймовірність та аргументи на користь того, що в цих сферах нейромережа виявиться кращою за людину. Після цього людина попросила перерахувати 20 вакансій, в яких ШІ не зможе тягатися з людиною.
Виявилося, що з ймовірністю в 95% чат-бот GPT-4o зможе замінити “фахівця з введення даних”, адже нейромережа “швидша, точніше, невтомна і може працювати без зупинки 24/7” на відміну від людини. Не позаздриш також людям, зайнятим у телемаркетингу, представникам служби підтримки, копірайтерам, коректорам та працівникам інших рутинних професій.
У той же час чат-бот поки що безсилий у таких галузях, як «креативний директор», через відсутність унікальних творчих здібностей, далекоглядності та здатності надихати творчі команди. Ще нейромережа не здатна замінити собою психотерапевта, хірурга, вчителя, не може стати актором/актрисою і тим більше гасити пожежі. Загалом людям, які зайняті в прикладних професіях, поки що можна нічого не побоюватися, оскільки унікальні вміння та навички, а також необхідність працювати руками не під силу ШІ.
Втім, про те, що штучний інтелект звільнить людей від роботи, говорить і Ілон Маск. Щоправда мільярдер і підприємець упевнений, що це не зробить людей біднішими, а навпаки, дозволить їм заробляти більше:
Однак, коли настане цей безробітний час, Маск не зміг відповісти, зазначивши лише, що він обов’язково настане.