Експерт розповів про найчастіші шахрайські схеми в Telegram

Час читання: < 1 хв.

Шахраї продовжують використовувати старі хитрощі, щоб обдурити людей. Вони можуть намагатися переконати вас переказати гроші, обіцяючи прибуток або продаючи товари за низькими цінами. Експерт Еван Голованов попереджає про нові схеми шахрайства, які часто з’являються в месенджерах, таких як Telegram.

Реклама

Одна з таких схем — фінансові піраміди, які обіцяють високий прибуток за мінімальних вкладень. Шахраї можуть маскувати їх під інвестиційні схеми чи хмарний майнінг. Вони активно використовують особисті повідомлення та Telegram – канали, щоб залучити нових жертв.

Інша поширена схема – фейкові токени, які шахраї пропонують купити на децентралізованих біржах. Вони створюють хибні графіки зростання цін, щоб переконати людей вкласти гроші. Експерти рекомендують бути обережними та перевіряти подібні активи на надійних ресурсах, таких як CoinMarketCap.

Зараз читають  YouTube розробляє нові методи протидії блокувальникам реклами

Третя схема – безкоштовне навчання, яке в результаті покликане виманити у вас гроші. Шахраї пропонують безкоштовні курси з трейдингу або P2P-торгівлі, а потім змушують вас вкласти гроші у їхні сумнівні проекти. Намагайтеся не спілкуватися з незнайомцями в особистих повідомленнях і будьте обережні, щоб стати жертвою шахрайства.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.