Apple збирає досьє про кожного користувача. Що відомо

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Користувач «Хабра» ZonD80 проживає в одній із країн Євросоюзу і  скористався можливостями законодавства GDPR, що дозволяє зажадати від Apple всіх зібраних даних. Він був здивований обсягом та різноманітністю інформації, яку дбайливо тримає в себе ця компанія. Apple декларує, що намагається зберігати мінімальну кількість даних, необхідних для роботи сервісів, але насправді більша частина інформації про користувачів та їхні дії навряд чи слугує цим цілям (хоча можливо, що щось із цього стане в нагоді в майбутньому).

Досьє включає ідентифікатор DSPersonID — порядковий номер, під яким користувач зареєстрував обліковий запис Apple ID, з датою його створення, ПІБ, типом платіжної картки, адресою доставки, номером телефону та ще кількома десятками полів з іншими ідентифікаційними даними. Також доступна вся історія змін відомостей у Apple ID не раніше, ніж з 2010 року. Крім того, зберігається інформація про всі пристрої, що належать або належали користувачеві, у тому числі ті, від яких він вже відв’язав свій Apple ID (наприклад, при продажу іншій людині). В одному з файлів найстаріша перша датується 2019 роком, а в іншому є й старіші — знову ж таки, з 2010 року. 

Реклама

Apple містить інформацію про дії користувача в різних сервісах: історія прослуховувань і додавання треків і релізів до колекції Apple Music, зміни лічильника друзів у Game Center, історія всіх покупок та білінг-адрес в App Store та iTunes з 2010 року. Найбільш примітним є набір даних про дії в App Store. Apple ретельно протоколює майже все, що користувач робить у магазині: куди натискає, як довго знаходиться на сторінці і скільки часу думає перед тим, як придбати програму або гру.

ZonD80 здивувався, що Apple не надіслала йому інформацію про його активність як зареєстрований розробник. Крім того, він сумнівається в тому, що в отриманих файлах містяться всі зібрані про нього дані. Справа в тому, що він створив утиліту, яка під джейлбрейком логує трекери Apple, і з’ясував, що компанія стежить за діями користувача як в операційній системі, так і майже у всіх додатках (те саме недавно підтвердив німецький журналіст). Він направив запит із цього приводу і обіцяє поділитися відповіддю.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Джерелоhabr.com

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ