Експерти попередили про нову схему крадіжки акаунтів у Telegram

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

«Безпеки» компанії FACCT повідомили, що розкрили нову схему «викрадення» акаунтів у Telegram. Вона нагадує деякі вже відомі методи шахрайства, але, на думку експертів, небезпечна навіть досвідчених користувачів. 

Загальновідомо, що робота підтримки Telegram завжди надсилає користувачам особисті повідомлення при різних операціях з акаунтом (вході на новому пристрої і так далі). Цим і користуються шахраї: вони створюють «лівий» обліковий запис, що видає себе за офіційного робота, і надсилають користувачеві повідомлення про те, що від його особи нібито оформлена заявка на видалення облікового запису. Для її скасування пропонується ввести номер телефону та SMS-код підтвердження на сайті Telegram.

«Оскільки зловмисники розповсюджують посилання на ресурси для «викрадення» облікових записів Telegram у особистих повідомленнях, їм не потрібна велика кількість таких фішингових сторінок. Достатньо одного активного ресурсу та запасного домену у разі блокування попереднього», — розповіли співробітники FACCT

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Якщо жертва переходить за запропонованим зловмисниками посиланням, то потрапляє на фішинговий сайт, що копіює офіційний дизайн. У разі введення номера та коду людина втрачає контроль над обліковим записом. IT-експерти нагадали, що заявку на видалення облікового запису може оформити лише сам користувач, тому будь-які повідомлення про те, що це зробив хтось інший, варто розцінювати як спробу шахрайства.

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нас, виділивши цей текст і торкнувшись вибраного тексту.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.