Комп’ютери Mac почнуть оснащуватися чипами M4, орієнтованими на штучний інтелект, з кінця 2024 року

Час читання: 2 хв.

Apple почне оновлювати лінійку Mac чіпами M4 наприкінці 2024 року, повідомляє Марк Гурман із Bloomberg. Чіп M4 буде націлений на підвищення продуктивності можливостей штучного інтелекту.

Реклама

У минулому році Apple представила чіпи M3, M3 Pro і M3 Max одночасно в жовтні, так що цілком можливо, що і лінійка M4 з’явиться в ті ж терміни. Гурман вважає, що вся лінійка Mac має отримати M4 наприкінці 2024 – на початку 2025 року.

В першу чергу чіпи M4 отримають iMac, 14-дюймові MacBook Pro молодшого класу, 14-дюймові MacBook Pro старшого класу, 16-дюймові MacBook Pro і Mac mini, потім 13- та 15-дюймові моделі MacBook Air навесні 2025 року, Mac Studio середині 2025 року та Mac Pro пізніше у 2025 році.

За чутками, Apple вже близька до виробництва процесора M4, і очікується, що він буде представлений щонайменше у трьох основних варіантах. Чіпи під кодовими назвами Donan для молодшого класу, Brava для середнього та Hidra для вищого. Чіп Donan буде використовуватись у MacBook Pro молодшого рівня, MacBook Air та Mac mini середнього сегмента, а чіпи Brava – у MacBook Pro та Mac mini старшого рівня.

Чіп Hidra призначений для Mac Pro, що дозволяє припустити, що це чіп рівня Ultra чи Extreme. Що стосується Mac Studio, Apple тестує версії з невипущеним чіпом M3 і різновидом процесора M4 Brava, який, імовірно, буде більш високого рівня, ніж чіпи M4 Pro і M4 Max Brava.

Настільні комп’ютери Mac на базі M4 можуть підтримувати до 512 ГБ об’єднаної пам’яті, що стане помітним стрибком у порівнянні з поточним лімітом 192 ГБ.

Чіпи M4 будуть побудовані за тим же 3-нанометровим техпроцесом, що і чіпи M3, але постачальник Apple компанія TSMC, швидше за все, використовуватиме покращену версію 3-нм техпроцесу для підвищення продуктивності та енергоефективності. Apple також планує додати покращений нейронний двигун зі збільшеною кількістю ядер для завдань штучного інтелекту.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.