Фахівці з Австралії вивчили середньодобову концентрацію частинок pm2.5 у світі. Результати лякають: майже скрізь цей параметр понад 70% днів перебуває вище безпечного рівня. Жителі яких регіонів страждають найбільше, читайте в нашому матеріалі.
Вчені Університету Монаша провели нове глобальне дослідження масової концентрації PM2.5. Це повітряний забруднювач, що складається з крихітних твердих мікрочастинок і крапельок рідин. Показник РМ2.5 вважається ключовим параметром для оцінки якості повітря та його загрози для здоров’я людини. За нормами Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) середньорічний рівень РМ2.5 не повинен перевищувати 10 мкг/куб. м, а середньодобовий – 25 мкг/куб. м.
Результати дослідження показали, що лише 0,18% світової площі суші та 0,001% населення світу стикаються з впливом нешкідливих рівнів PM2.5, пише Phys.org . Всім решті пощастило менше. За два останні десятиліття (вчені аналізували дані з 2000 по 2019 рік) ситуація погіршилася у Південній Азії, Австралії, Новій Зеландії, Латинській Америці та Карибському басейні. Трохи краще стало в Європі та Північній Америці.
За словами фахівців, небезпечні концентрації PM2.5 демонструють різні сезонні закономірності. Наприклад, найвищі концентрації PM2.5 спостерігалися у Північно-Східному Китаї та Індії у зимові місяці (грудень, січень та лютий), у Північній Америці – у літні місяці (червень, липень, серпень), а у Південній Америці – у серпні та вересні.
Відомий техноблогер попередив своїх підписників про можливі труднощі з покупкою iPhone 16, який підтримує дві…
Motorola нарешті випустила стабільне оновлення Android 15 для Edge 50 Pro. Прошивка важить майже 1,8…
«Київстар» презентував оновлену тарифну лінійку, запропонувавши нові варіанти для користувачів пакетів «Все разом» та абонентів…
Некомерційна організація Encode запросила дозвіл подати заяву на підтримку позову Ілона Маска про зупинення комерціалізації…
Samsung Galaxy Z Flip7 стане першим складним пристроєм компанії, який отримає фірмовий чипсет Exynos. Про…
Південнокорейська промисловість має намір створити Корейську компанію з виробництва напівпровідників (KSMC), аналогічну тайванській TSMC, для…