Земляни в небезпеці: жахливий прогноз дослідників

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Фахівці з Австралії вивчили середньодобову концентрацію частинок pm2.5 у світі. Результати лякають: майже скрізь цей параметр понад 70% днів перебуває вище безпечного рівня. Жителі яких регіонів страждають найбільше, читайте в нашому матеріалі.

Вчені Університету Монаша провели нове глобальне дослідження масової концентрації PM2.5. Це повітряний забруднювач, що складається з крихітних твердих мікрочастинок і крапельок рідин. Показник РМ2.5 вважається ключовим параметром для оцінки якості повітря та його загрози для здоров’я людини. За нормами Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) середньорічний рівень РМ2.5 не повинен перевищувати 10 мкг/куб. м, а середньодобовий – 25 мкг/куб. м.

Реклама

Результати дослідження показали, що лише 0,18% світової площі суші та 0,001% населення світу стикаються з впливом нешкідливих рівнів PM2.5, пише Phys.org . Всім решті пощастило менше. За два останні десятиліття (вчені аналізували дані з 2000 по 2019 рік) ситуація погіршилася у Південній Азії, Австралії, Новій Зеландії, Латинській Америці та Карибському басейні. Трохи краще стало в Європі та Північній Америці.

Висновки

  • Незважаючи на невелике скорочення числа днів з високим рівнем впливу PM2.5 у всьому світі, до 2019 року понад 70% днів, як і раніше, мали концентрації PM2.5 вище 15 мкг/куб. м.
  • У південній та східній Азії понад 90% днів добові концентрації PM2.5 перевищували 15 мкг/куб. м.
  • В Австралії та Новій Зеландії у 2019 році спостерігалося помітне збільшення кількості днів із високими концентраціями PM2.5.
  • У глобальному масштабі середньорічний рівень PM2.5 з 2000 до 2019 року становив 32,8 мкг/куб. м.
  • Найвищі концентрації PM2.5 були відзначені в регіонах Східної Азії (50,0 мкг/куб. м) та Південної Азії (37,2 мкг/куб. м), за якими слідувала Північна Африка (30,1 мкг/куб. м) ).
  • Австралія та Нова Зеландія (8,5 мкг/куб. м), інші регіони Океанії (12,6 мкг/куб. м) та Південна Америка (15,6 мкг/куб. м) мали найнижчі річні концентрації PM2.5.

За словами фахівців, небезпечні концентрації PM2.5 демонструють різні сезонні закономірності. Наприклад, найвищі концентрації PM2.5 спостерігалися у Північно-Східному Китаї та Індії у зимові місяці (грудень, січень та лютий), у Північній Америці – у літні місяці (червень, липень, серпень), а у Південній Америці – у серпні та вересні.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ