Після ухвалення ЄС у березні 2024 року закону про цифрові ринки у 27 європейських країнах дозволили завантажувати додатки з альтернативних магазинів. The Verge підготувало цікавий матеріал, який ми вирішили коротко переказати.
Зараз на стадії схвалення знаходиться AltStore. Але де ж решта? Анонсовані магазини від Epic Games (для Fortnite) та MacPaw (цікавий магазин, що дає доступ до додатків за передплатною схемою), але вони досі не відповідають високим стандартам Apple.
Одна з причин, через яку ми не бачимо нових магазинів додатків, частково полягає в тому, що Apple робить це занадто дорого. Наприклад, плата за основні технології (Core Technology Fee – CTF) вимагає, щоб розробники платили Apple 50 євроцентів за кожну установку програми (1 раз на рік на 1 користувача), що перевищує 1 мільйон, але розробники сторонніх магазинів додатків повинні платити CTF за кожну першу щорічне встановлення свого app marketplace. Іншими словами, кожне завантаження AltStore та Mobivention обходиться їх розробникам у 50 євроцентів – плата, яка може швидко стати непосильною. Наприклад, поточний AltStore був завантажений понад мільйон разів.
Саме ці правила заважають будь-кому завантажити ipa-шек (.ipa – це не тільки пиво, а й аналог .apk, тільки в iOS) на ваш новенький 15 Pro Max. Аналітики схиляються до того, що ці магазини дозволяють дати імпульс розвитку саме B2B-рішенням.
AltStore, у свою чергу, має бібліотеку емуляторів для ігор Nintendo, що дає надію пограти в умовний Super Metroid на екранах «яблучних» гаджетів. Тільки уявіть, як було б зручно завантажити образи улюблених ігор ROM-чиків зі свого iCloud drive та просто насолоджуватися пригодами героїв свого дитинства на шляху на роботу.
Автор також зазначає зручний буфер обміну, реалізований через програму Clip. Воно створює централізоване сховище того, що ви копіюєте на телефоні. Це полегшує роботу з повторним копіюванням різних елементів, що заощаджує багато часу та свайпів. Але якщо підійти до питання з точки зору безпеки, то стає не до вподоби від того, що Clip стежить за всією взаємодією з текстом.
Ще однією потенційною перешкодою на шляху широкого впровадження сторонніх маркетплейсів є їхня складність, оскільки для встановлення в кожному магазині потрібно близько десятка екранних взаємодій.
Це відбувається в такий спосіб: ви починаєте з переходу за посиланням у браузері, щоб завантажити альтернативний магазин. Після цього ви побачите спливаюче вікно, що інформує вас про те, що в налаштуваннях вашої установки заборонені торгові майданчики від цього розробника. Потім ви заходите до «Налаштувань», включаєте торговий майданчик, повертаєтеся у свій браузер, знову натискаєте посилання для завантаження та отримуєте ще одне запрошення підтвердити встановлення. Нарешті, ви можете відкрити магазин і переглянути доступні програми.
Установка магазинів ще задоволення. Зрозуміло, що у Купертіно вирішили зробити цей процес неінтуїтивним. Підтвердження завантаження з’являється неодноразово, в той же час в App Store достатньо ввести пароль від облікового запису. Вони також знищують конкуренцію на своїй платформі, просто тепер інакше: пропонують кращий досвід і мінімум тимчасових витрат. А що, якщо програми, які ви завантажуєте в умовному «НеЕпп Сторі», не запрацює? Хто вам поверне за нього гроші, з кого вимагатиме працездатність заявлених функцій?
Очевидно, такий децентралізований підхід відрізняється від універсального App Store від Apple і може ще більше відлякати широку публіку. Для більшості людей це трохи складно. Можу сперечатися, що багато ентузіастів радісно потирають руки з приводу такого нестримного підходу до поширення додатків.
Автор The Verge
Очевидно, російські користувачі не зможуть у нинішніх реаліях повернути собі безпроблемне скачування банківських та інших додатків. Крім постійної перевірки геолокації, вашим айфоном, яку ніяк не обдурити, інших перешкод для обходу всіх проблем вистачає. Нам же залишається сподіватися, що скоро ми отримаємо комфорт, на який заслуговуємо.
Наступного року Apple готується випустити оновлений iPhone SE 4 навесні та надтонкий iPhone 17 Air…
Тести CAPTCHA, які колись були надійним способом відрізнити людину від бота в Інтернеті, втрачають свою…
Відомий інсайдер Абішек Ядав повідомив, що Samsung відмовляється від ОЗП на 8 ГБ у флагманських…
Останнім часом в Україні стало дуже помітно, що база даних, через яку переносимо номери між…
З 19 грудня 2024 року WhatsApp був включений до реєстру організаторів поширення інформації в росії,…
Наступного року Samsung Galaxy S25 Slim доведеться поборотися за гаманці покупців з iPhone 17 Air.…