Новини України та Світу

ПриватБанк заплатить компенсації клієнтам за блокування рахунків

Share
Час читання: 2 хв.

Суд зобов’язав ПриватБанк виплатити компенсацію клієнту за блокування рахунків, повідомляє Obozrevatel.

Український суд першої інстанції задовольнив позовні вимоги клієнтів ПриватБанку і постановив, що фінансова установа повинна виплатити компенсацію в розмірі 20 000 гривень.

При цьому було зазначено, що 5 000 гривень – це негрошові збитки, а 15 000 гривень – витрати на юридичні послуги. Рахунок клієнта був заблокований без попередження та пояснення причин через підозрілі операції в рамках операції фінансового моніторингу.

Суд визнав таку практику незаконною і став на бік клієнтів банку. Про це йдеться у рішенні Хмельницького міськрайонного суду (справа № 2/686/1805/24).

Суд встановив, що на момент блокування рахунку позивача жодних кримінальних чи адміністративних проваджень щодо підстав та порядку проведення фінансових операцій правоохоронними органами відкрито не було, а тому підстав для блокування не було.

Крім того, блокування його коштів було незаконним, оскільки ні суд, ні правоохоронні органи не накладали арешт на рахунки клієнтів банку.

Верховний Суд України постановив, що банк повинен був показати переконливе обґрунтування для відмови в обслуговуванні рахунку клієнта. Так, у постанові від 29 квітня 2020 року у справі № 910/3245/19 та у постанові від 10 грудня 2020 року у справі № 910/507/20 Верховний Суд наголосив, що банки не мають необмеженого права відмовляти клієнтам в обслуговуванні. Навіть якщо це відбувається на підставі того, що клієнт наражається на неприйнятно високий ризик.

Причинами блокування банківських рахунків є надання неправдивої інформації, арешт адміністративними органами, заборгованість по аліментах, невиконані судові рішення та прострочені штрафи.

Банки також можуть звернути увагу на клієнтів, якщо з їхніх карток знімаються незвично великі суми в місцях, де вони не перебувають.

Зокрема, під підозру можуть потрапити великі покупки в інтернеті вночі, отримання великих сум на картку та зняття їх готівкою, операції з криптовалютою та транзакції, що перевищують 400 000 гривень.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Швидкість роботи смартфона: чому ОЗП так важлива для його продуктивності

    Оперативна пам'ять смартфона – це, можна сказати, місток між внутрішнім сховищем і процесором, вона допомагає…

    22.12.2024

    AirPort більше не повернеться: Apple не планує випускати нові роутери

    Нещодавно видання Bloomberg поділилося інформацією про те, що Apple розробляє власний чіп Wi-Fi і Bluetooth,…

    22.12.2024

    AirPods Pro 3 отримають нову функцію: вбудований пульсометр

    Авторитетний інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився інформацією про те, що Apple працює над…

    22.12.2024

    Google йде на поступки: пошук може стати опціональним на смартфонах

    Google запропонувала змінити свою комерційну політику в бік "пом'якшення", щоб відійти від статусу монополіста, оскільки…

    22.12.2024

    Як відновити вкрадений телефон і заблокувати доступ до ваших даних

    Якщо мій телефон раптом зникне, я буду діяти максимально швидко, щоб повернути його і захистити…

    22.12.2024

    Високі витрати і невиправдані результати: що стримує розробку GPT-5 від OpenAI

    Нещодавно зарубіжні ЗМІ порушили питання про темп і ефективність розробки наступної моделі штучного інтелекту OpenAI,…

    22.12.2024