На вимогу Єврокомісії компанія Apple дозволила стороннім розробникам створювати власні магазини з додатками та іграми для iOS та iPadOS. Цією можливістю спробувала скористатися компанія Epic Games, але її обліковий запис Epic Games Sweden виявився заблокований.
У Epic Games вважали такий крок з боку Apple порушенням ухвалених у Євросоюзі норм регулювання ринку мобільних додатків. У Apple обґрунтували своє рішення тим, що вважають Epic Games неблагонадійною компанією, яка раніше вже порушувала правила App Store.
Як пише Bloomberg , Єврокомісія моментально відреагувала і вже зажадала від Apple роз’яснень за фактом видалення облікового запису Epic Games і заборони запускати альтернативний магазин додатків:
«Ми запитали Apple додаткові роз’яснення з цього питання відповідно до „Закону про цифрові ринки“. Ми також перевіримо, чи викликають дії Apple сумніви у дотриманні „Закону про цифрові ринки“ та „Регламенту платформ для бізнесу“, враховуючи зв’язки між членством у програмі для розробників та App Store зі статусом VLOP („Дуже великої онлайн-платформи“)», – Заявив представник Єврокомісії.
Порушення «Закону про цифрові ринки» може призвести до дуже серйозних наслідків — аж до штрафу у розмірі 10% від загальносвітового річного виторгу Apple (а це понад 38 мільярдів доларів, враховуючи 2023 рік).
Apple та Epic Games ведуть суперечки вже кілька років, у тому числі в судах. Влітку 2020 року Epic Games додала у свою гру Fortnite можливість купувати віртуальну валюту та оформлювати передплату безпосередньо, в обхід білінгу App Store, і надала знижку на такий спосіб поповнення віртуального балансу. У відповідь Apple звинуватила Epic Games у грубому порушенні правил App Store і видалила Fortnite і App Store, а потім заблокувала акаунт компанії, через що вона втратила можливість повторно викласти Fortnite, а також публікувати в магазині будь-які інші свої проекти.
Рішення суду за позовом Epic Games до Apple можна вважати історично важливим, оскільки суддя фактично заборонив Apple нав’язувати свою платіжну систему та дозволити розробникам брати плату за контент, використовуючи сторонні сервіси. Хоча позов розглядався в США, судове рішення багато в чому вплинуло на законодавчі заходи, вжиті для країн Євросоюзу, зокрема вимога забезпечити доступність сторонніх магазинів додатків для iOS та iPadOS. Альтернативні магазини програм стали підтримуватися на мобільних пристроях Apple з виходом iOS 17.4, але виключно в країнах Євросоюзу без можливості обійти регіональне обмеження.
З'явились точні дані щодо акумуляторів нового iPhone 16. В Apple традиційно не розголошують точну ємність…
Телефони Galaxy S25 вже не за горами, і вони зіткнуться з серйозними труднощами з боку…
Наші експерти склали добірку з п'яти найкращих і найбюджетніших смартфонів з хорошими IPS-екранами. Хто увійшов…
2024 рік став переломним для технологій, які не лише змінили окремі галузі, а й наблизили…
Обробка запитів за допомогою генеративного штучного інтелекту — це серйозне навантаження для дата-центрів, які одночасно…
Завдяки опублікованим індійським ресурсом фото та інформації стало відомо, що базовий Redmi Note 14 4G…