Новини України та Світу

Сем Альтман каже, що OpenAI не займається створенням істот

Share
Час читання: 2 хв.

Сем Альтман, глава OpenAI, у бесіді з The Advocate торкнувся теми поширених помилок про ШІ. Він зазначив, що деякі люди схильні сприймати ШІ як “істоту”, подібну до тих, що зустрічаються в науково-фантастичних фільмах, інші ж бачать у ньому лише “інструмент”. Альтман дотримується думки, що ШІ правильніше розглядати саме як інструмент, яскравим прикладом якого служить ChatGPT від OpenAI.

Альтман не заперечує потенційних ризиків, пов’язаних з використанням ШІ -інструментів. Однак він підкреслює, що це принципово відрізняє ШІ від уявлення про нього як живу істоту. На його думку, ШІ-інструменти здатні допомогти людям творити великі справи та створювати щось нове.

Водночас, позиція Альтмана щодо того, чи є ШІ інструментом чи істотою, не позбавлена ​​неоднозначності. З одного боку, він позиціонує ChatGPT як інструмент, але з іншого, припускає, що інші проекти OpenAI можуть розглядатися в цій же категорії.

На сьогоднішній день ШІ, з технічної точки зору, є не більш ніж набором математичних обчислень і даних, ніж жива істота, подібна до людини. Проте, запропонована Альтманом концепція ШІ як інструменту, дозволяє по-новому поглянути на цю тему, особливо у світлі побоювань з приводу витіснення людей ШІ на ринку праці.

Розглядаючи ШІ як інструмент, ми можемо уявити його здатність до взаємодії з людьми, а не до їх заміни. Це, своєю чергою, здатне нівелювати страхи, пов’язані з втратою робочих місць.

Розвиток ШІ, на прикладі ChatGPT від OpenAI, розмиває межі між інструментом та істотою. ChatGPT імітує людське спілкування, що призводить до формування парасоціальних відносин із користувачами.

Досягнення області ШІ можуть призвести до створення автономних “агентів”, здатних діяти самостійно. Це кидає виклик традиційним визначенням інструментів.

Характеристика ШІ, дана Альтманом, відображає мінливе розуміння його ролі у суспільстві. Сприйняття ШІ як інструмента чи істоти залежить від його застосування та контексту.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: OpenAI
  • Останні записи

    Нова соцмережа в App Store не має жодного живого користувача

    У магазині додатків App Store з'явився новий мобільний додаток SocialAI, який є аналогом X (Twitter).…

    18.09.2024

    Для викрадення паролів з Google Chrome хакери почали застосовувати новий інструмент

    Хакери продовжують вдосконалювати методи викрадення користувацьких даних, і однією з останніх загроз стало шкідливе ПЗ…

    18.09.2024

    Попри оновлення, нова версія ChatGPT o1 допускає базові помилки

    У середині вересня OpenAI представила нову модель штучного інтелекту під назвою o1, раніше відому як…

    18.09.2024

    Перші тести iPhone 16: оцінка продуктивності в іграх і часу автономної роботи

    Apple зняла ембарго на публікацію оглядів нових iPhone, що дало змогу дізнатися більше про новинки.…

    18.09.2024

    Оновлення One UI 6.1.1 від Samsung знову викликало проблеми: камери флагманів Galaxy перестали працювати

    Нещодавно Samsung випустила велике оновлення One UI 6.1.1 для флагманської серії Galaxy S23, але вже…

    18.09.2024

    Розчарування від Samsung: ємність батареї Galaxy S25+ залишиться на рівні Galaxy S24+

    За інформацією ресурсу Galaxy Club, новий смартфон Samsung Galaxy S25+, який є другою за вартістю…

    18.09.2024