Компанія Intel оголосила про нову співпрацю з Microsoft, розкривши плани технологічного гіганта щодо використання її послуг у виробництві обчислювального чіпа. Intel з оптимізмом дивиться на те, що їй вдасться випередити свого основного конкурента, компанію Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC) у виробництві передових чіпів до 2025 року.
Про це було оголошено на заході у Сан-Хосе, штат Каліфорнія, де відбулася перша технологічна конференція Intel Foundry, контрактного виробничого підрозділу компанії, створеного для конкуренції з TSMC. Intel також виклала свою стратегію щодо відвоювання у TSMC титулу виробника найшвидших у світі чіпів. Мета – досягти цього рубежу пізніше цього року за допомогою технології виробництва Intel 18A.
Компанія також має намір збільшити свою перевагу до 2026 року, представивши нову технологію Intel 14A. Компанія Microsoft має намір використовувати технологію Intel 18A для виробництва чіпів, ціна яких не розкривається, що сприятиме очікуваному збільшенню обсягу замовлень Intel на ливарне виробництво, який, як очікується, досягне 15 мільярдів доларів порівняно з 10 мільярдами доларів, що раніше передбачалися.
Подання технології Intel 14A є важливою віхою, що дозволяє зрозуміти довгострокові плани компанії на період після 2025 року. Схоже, компанія має намір повернути собі першість у виробництві мікросхем, яку займала протягом десятиліть, використовуючи свою виробничу перевагу для випуску високопродуктивних чіпів. Однак, втративши лідерство у виробництві, Intel зіткнулася з проблемами, які призвели до зниження конкурентоспроможності та зменшення прибутку, що перешкоджає її виробничим зусиллям.
Щоб відновити своє становище у напівпровідниковій галузі, Intel розраховує на значні інвестиції з боку уряду США та залучення зовнішніх замовників. Географічне розмаїття компанії, де різні фабрики працюють на різних континентах, є цікавою ціннісною пропозицією, особливо для клієнтів, що побоюються концентрації високопродуктивних підприємств TSMC на Тайвані.
Ініціатива Intel із залученням зовнішніх замовників має вирішальне значення для стратегії виходу з кризи, і аналітики підкреслюють її важливість для траєкторії розвитку компанії. Спеціалізовані технології компанії, у тому числі спрямовані на прискорення розробки чіпів зі штучним інтелектом, ще більше посилюють її привабливість для потенційних партнерів, таких як Nvidia, хоча про офіційну угоду поки що не було оголошено.
В цілому, зусилля Intel з відновлення домінуючого становища на ринку означають стратегічне зрушення, що підкреслює її відданість технологічним інноваціям, стратегічним партнерствам та диверсифікації ринку. Незважаючи на те, що успіх стратегії відновлення ще належить побачити, активний підхід Intel забезпечує їй потенційне зростання і значущість у напівпровідниковому ландшафті, що розвивається.