Новини України та Світу

Навіщо нам 6G, якщо покоління 5G навіть ще не доступне

Share
Час читання: 2 хв.

Еволюція стільникових технологій допомагає скоротити розрив між країнами, а й глобальними проектами чи підприємствами, надаючи можливість передачі великих блоків даних. На щорічній виставці MWC 2023, що завершилася, часто згадувалося 6-е покоління мобільного зв’язку – 6G. Такі відомі компанії, як Nokia, DOCOMO та NTT оголосили про прориви в дослідженнях 6G, які дозволяють впроваджувати мережі, що самонавчаються, і використовувати новий спектр — субтерагерцевий — для підвищення пропускної спроможності мережі.

Але чи така ця технологія необхідна зараз, коли навіть 5G не є доступною для всіх користувачів стільникового зв’язку? Давайте розглянемо, що являє собою покоління 6G і наскільки розробники просунулися в питанні його розвитку та використання.

Стан 6G у 2023 році.

У 2023 році 6G знаходиться на стадії розробки. За останні кілька років багато виробників електроніки, у тому числі Samsung і Ericsson, представили офіційні документи з власним поданням розвитку 6G – свого роду бізнес-плани. З того часу в цьому напрямку компаніями було реалізовано безліч дослідницьких проектів.

Тепер тема цих документів змістилася в бік перетворення пропускної спроможності та ефективності мереж, а також способів розподілу доступу між активними пристроями, кількість яких щороку зростає у геометричній прогресії. Крім звичайного високошвидкісного Інтернету, розглядається можливість використання в процесі зв’язку голограми і XR (розширеної реальності).

Таким чином, питання розвитку 6G у 2023 році неухильно просувається вперед. Багато виробників електроніки вважають, що 6G почне розгортатися у 2030 році.

Які можливі переваги 6G?

Перш ніж ми заглибимося в питання, чи потрібен нам 6G, розглянемо його можливі переваги в порівнянні з поточною реалізацією мереж 5G.

  1. Велика пропускна спроможність мережі: кажуть, що 6G матимуть пропускну спроможність мережі, яка у 50-100 разів перевищує поточну реалізацію 5G. Це означає можливість використання до 10 мільйонів пристроїв на квадратний кілометр порівняно з 1 мільйоном пристроїв на даний час.
  2. Вищі швидкості: очікується, що мережі 6G будуть досягати максимальної швидкості 1 Тбіт/с, що є значним збільшенням порівняно з діапазоном від 1 до 10 Гбіт/с, який ми спостерігаємо зараз.
  3. Зменшена затримка: зниження затримки, реалізоване в 5G, значно підвищує якість обслуговування споживачів (воно коливається від 1 до 5 мс), але 6G покращить цей показник, опустившись нижче 1 мс.

Чи потрібний 6G, якщо 5G ще не скрізь реалізовано?

Незважаючи на переваги 5G, поширення технології йде не так швидко, як багато хто очікував. Відповідно, виникає питання – чи потрібні мережі 6G та їх розвиток, якщо поточне покоління зв’язку доступне не у всіх країнах та місцях.

Що ж, розробка стандартів та нових технологій – це безперервний процес. Як і у випадку зі смартфонами та більшістю наших повсякденних гаджетів, цикли розробки створюються на кілька років уперед. Крім того, створення нових стандартів часто призводить до просочування функцій, які можуть покращити загальні функціональні та технічні можливості наявних пристроїв. Отже, розвиток 6G неминучий і необхідний, навіть незважаючи на повільні темпи інтеграції 5G.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: 5G6G
  • Останні записи

    Високі витрати і невиправдані результати: що стримує розробку GPT-5 від OpenAI

    Нещодавно зарубіжні ЗМІ порушили питання про темп і ефективність розробки наступної моделі штучного інтелекту OpenAI,…

    22.12.2024

    iPhone перегріваються після встановлення останньої версії Telegram

    Після нещодавнього оновлення месенджера Telegram користувачі iPhone зіткнулися з проблемою перегріву своїх пристроїв. Власники смартфонів…

    22.12.2024

    Розумна колонка Apple отримає дисплей: чого очікувати від новинки

    Apple планує випустити в 2025 році оновлену версію розумної колонки HomePod, оснащену 7-дюймовим LCD-екраном, чіпом…

    22.12.2024

    Що робити, якщо не отримали обіцяні гроші від держави

    З 1 грудня в Україні стартувала нова програма державної підтримки, яка передбачає виплату 1000 гривень.…

    22.12.2024

    Apple випускає екстрене оновлення iOS 18.2.1 для iPhone

    Портал MacRumors повідомляє, що Apple проводить внутрішнє тестування iOS 18.2.1. Про це свідчать логи відвідування…

    22.12.2024

    Розумні годинники можуть завдати шкоди: нове дослідження

    Носіння розумного годинника може нести потенційну шкоду для здоров’я, як свідчить нове дослідження. Вчені виявили,…

    22.12.2024