Еволюція стільникових технологій допомагає скоротити розрив між країнами, а й глобальними проектами чи підприємствами, надаючи можливість передачі великих блоків даних. На щорічній виставці MWC 2023, що завершилася, часто згадувалося 6-е покоління мобільного зв’язку – 6G. Такі відомі компанії, як Nokia, DOCOMO та NTT оголосили про прориви в дослідженнях 6G, які дозволяють впроваджувати мережі, що самонавчаються, і використовувати новий спектр — субтерагерцевий — для підвищення пропускної спроможності мережі.
Але чи така ця технологія необхідна зараз, коли навіть 5G не є доступною для всіх користувачів стільникового зв’язку? Давайте розглянемо, що являє собою покоління 6G і наскільки розробники просунулися в питанні його розвитку та використання.
У 2023 році 6G знаходиться на стадії розробки. За останні кілька років багато виробників електроніки, у тому числі Samsung і Ericsson, представили офіційні документи з власним поданням розвитку 6G – свого роду бізнес-плани. З того часу в цьому напрямку компаніями було реалізовано безліч дослідницьких проектів.
Тепер тема цих документів змістилася в бік перетворення пропускної спроможності та ефективності мереж, а також способів розподілу доступу між активними пристроями, кількість яких щороку зростає у геометричній прогресії. Крім звичайного високошвидкісного Інтернету, розглядається можливість використання в процесі зв’язку голограми і XR (розширеної реальності).
Таким чином, питання розвитку 6G у 2023 році неухильно просувається вперед. Багато виробників електроніки вважають, що 6G почне розгортатися у 2030 році.
Перш ніж ми заглибимося в питання, чи потрібен нам 6G, розглянемо його можливі переваги в порівнянні з поточною реалізацією мереж 5G.
Незважаючи на переваги 5G, поширення технології йде не так швидко, як багато хто очікував. Відповідно, виникає питання – чи потрібні мережі 6G та їх розвиток, якщо поточне покоління зв’язку доступне не у всіх країнах та місцях.
Що ж, розробка стандартів та нових технологій – це безперервний процес. Як і у випадку зі смартфонами та більшістю наших повсякденних гаджетів, цикли розробки створюються на кілька років уперед. Крім того, створення нових стандартів часто призводить до просочування функцій, які можуть покращити загальні функціональні та технічні можливості наявних пристроїв. Отже, розвиток 6G неминучий і необхідний, навіть незважаючи на повільні темпи інтеграції 5G.
У наш час, коли цифрова конфіденційність наражається на ризик, важливо контролювати збір та використання даних.…
Apple і SpaceX зіткнулися у боротьбі за супутниковий мобільний зв'язок. Apple активно інвестує в космічні…
Незабаром компанія Vivo випустить новий смартфон Vivo V50e в Індії, який має низку прогресивних характеристик.…
Журналіст Bloomberg Марк Гурман, який спеціалізується на інсайдах з техніки Apple, у нещодавній статті відповів…
Нещодавно відбулася презентація найновішої мобільної версії графічного процесора RTX 5090 від Nvidia, яка викликала широкий…
Увага громадськості традиційно зосереджена на зусиллях Intel у освоєнні передових літографічних технологій. Проте новини про…