Ілон Маск подав до суду на OpenAI та змушує компанію оприлюднити свою технологію

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Ілон Маск, людина, відома своїми електромобілями, компанією SpaceX та “оригінальними” інтелектуальними здібностями, подав до суду на OpenAI, дослідницьку лабораторію штучного інтелекту (ШІ), яку він допоміг створити. Він звинувачує компанію у відмові від своєї початкової мети – створення корисного, некомерційного ШІ для всіх.

OpenAI, відома своєю мовною моделлю ChatGPT, тепер підтримується Microsoft, що викликає занепокоєння в очах Маска. Він стверджує, що компанія, яка спочатку мала бути відкритою і некомерційною, тепер зосереджена на зароблянні грошей для своїх інвесторів.

Позов, поданий у Сан-Франциско, просить суд змусити OpenAI:

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ
  • Оприлюднити свої дослідження і технології. Це дозволило б будь-кому вивчати й використовувати напрацювання OpenAI, що сприяло б більш широкому розвитку ШІ.
  • Заборонити використання найсучаснішої моделі ШІ, GPT-4, для отримання фінансової вигоди. Це стосується як Microsoft, так і осіб, пов’язаних з OpenAI.

OpenAI та Microsoft поки що не прокоментували позов.

Ілон Маск давно висловлював занепокоєння з приводу потенційної небезпеки ШІ, закликаючи до регулювання. У 2018 році він вийшов зі складу ради директорів OpenAI та критично ставився до участі Microsoft. Він вважає, що технологічний гігант має надмірний вплив, якщо не повний контроль над OpenAI. Ця судова тяганина додає ще один шар до складного світу розробки ШІ. Хоча результат не визначений, він підіймає важливі питання про етику, мету і контроль над цією потужною технологією.

Тим часом Маск продовжує розвивати свій власний проєкт у сфері ШІ – xAI. Цей стартап має на меті створити “максимально правдивий ШІ” і нещодавно запустив свого конкурента ChatGPT – Grok.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.