Окремі пілоти в деяких підрозділах уже тестують безпілотники з функцією штучного інтелекту. Однак, ця технологія залишається складною у втіленні операцій на фронті.
Про це на брифінгу 20 лютого розповів заступник головнокомандувача Збройних сил України Вадим Сухаревський, передає кореспондентка hromadske.
«Намагання [впроваджувати такі технології] є. Але я одразу хочу зауважити, що це дуже складний процес у плані організації, втілення та застосування на фронті», — зазначив він.
Напередодні Bloomberg із посиланням на джерела писав, що Велика Британія співпрацює з союзниками, зокрема зі США, щоб забезпечити Україну тисячами нових безпілотників з підтримкою штучного інтелекту.
Зазначалося, що західні розробники технології вважають, що це може дозволити Україні розбити певні російські позиції.
Сама Україна ще з літа 2023 року почала тестування FPV-дронів зі штучним інтелектом, які здатні вражати цілі після втрати зв’язку. У вересні того ж року до експлуатації в ЗСУ допустили один з таких безпілотників — Saker Scout. У Міноборони пояснювали, що за допомогою просунутої оптики система цього дрона може самостійно розпізнавати та фіксувати координати техніки ворога, навіть замаскованої.
Згодом оборонне відомство допустило до експлуатації у військах ще один український безпілотник, який оснащений штучним інтелектом та автоматичним режимом польоту, — SkyKnight 2.
Антон Войченко, представник галузі ШІ, у своїй нещодавній статті для HackerNoon стверджує, що штучний інтелект…
Телеграм давно став одним із основних месенджерів в Україні, та й не тільки. Він потихеньку…
Сьогодні хочу поділитися крутою новиною про нашу українську команду Passion UA. У неділю вони видали…
Новими подробицями про майбутню тонку версію Samsung Galaxy S25 поділився відомий інсайдер Ice Universe. Він…
Моделі серії iPhone 16, що дебютували кілька місяців тому, отримали низку поліпшень порівняно з попередниками,…
Logitech G, бренд Logitech запускає нову мишу серії PRO, розробленої для задоволення потреб кіберспортсменів та…