Окремі пілоти в деяких підрозділах уже тестують безпілотники з функцією штучного інтелекту. Однак, ця технологія залишається складною у втіленні операцій на фронті.
Про це на брифінгу 20 лютого розповів заступник головнокомандувача Збройних сил України Вадим Сухаревський, передає кореспондентка hromadske.
«Намагання [впроваджувати такі технології] є. Але я одразу хочу зауважити, що це дуже складний процес у плані організації, втілення та застосування на фронті», — зазначив він.
Напередодні Bloomberg із посиланням на джерела писав, що Велика Британія співпрацює з союзниками, зокрема зі США, щоб забезпечити Україну тисячами нових безпілотників з підтримкою штучного інтелекту.
Зазначалося, що західні розробники технології вважають, що це може дозволити Україні розбити певні російські позиції.
Сама Україна ще з літа 2023 року почала тестування FPV-дронів зі штучним інтелектом, які здатні вражати цілі після втрати зв’язку. У вересні того ж року до експлуатації в ЗСУ допустили один з таких безпілотників — Saker Scout. У Міноборони пояснювали, що за допомогою просунутої оптики система цього дрона може самостійно розпізнавати та фіксувати координати техніки ворога, навіть замаскованої.
Згодом оборонне відомство допустило до експлуатації у військах ще один український безпілотник, який оснащений штучним інтелектом та автоматичним режимом польоту, — SkyKnight 2.