Apple припиняє підтримку прогресивних вебдодатків в ЄС: як це вплине на користувачів

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Компанія Apple зробила досить великий крок щодо того, як користувачі iPhone в Європейському Союзі будуть взаємодіяти з прогресивними вебдодатками. Такий крок, який ґрунтується на рішенні Apple припинити підтримку цих додатків в оновленні iOS 17.4, є досить серйозною дилемою як для розробників, так і для користувачів.

Чому Apple зайняла таку позицію? Рішення компанії є результатом складних вимог Закону про цифрові ринки (DMA) в ЄС, які вимагають значних архітектурних змін, щоб відповідати їм. Apple зазначила, що адаптація до цих вимог шляхом розробки нової архітектури інтеграції не є можливою за нинішніх обставин. Це рішення особливо впливає на те, як вебдодатки, які раніше могли функціонувати подібно до нативних додатків з такими функціями, як сповіщення та зберігання даних, працюватимуть на пристроях iOS.

З виходом iOS 17.4 вебдодатки, які колись були автономними, тепер слугуватимуть лише як закладки. Ця зміна є відповіддю на мандат DMA, який дозволяє стороннім браузерам використовувати власні рушії, відходячи від WebKit від Apple, який був основою для вебдодатків на iOS, забезпечуючи їхню відповідність стандартам безпеки та конфіденційності платформи.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Наслідки цієї зміни багатогранні. Хоча Apple посилається на проблеми безпеки та можливість використання цих нових свобод шкідливими вебдодатками, важко не помітити ширший контекст. Це включає в себе триваючі дебати про плату за користування магазинами додатків і про те, як такі компанії, як Facebook Gaming, використовують вебдодатки, щоб обійти ці витрати.

Apple очікує, що ця зміна вплине на мінімальну кількість користувачів, посилаючись на низький рівень використання вебдодатків на домашньому екрані. Проте компанія висловлює жаль з приводу будь-яких незручностей, спричинених розробникам і користувачам через це рішення, продиктоване необхідністю дотримання вимог законодавства.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.