Компанія WhatsApp нещодавно оголосила, що масово видалятиме неактивні акаунти. Йдеться про профілі, в які користувачі не заходили понад 120 днів. Робиться це з метою підвищення продуктивності та безпеки сервісу. При видаленні губляться всі дані і листування, тому користувачам рекомендується періодично заходити у свої акаунти.
За даними аналітиків, до 30% акаунтів у популярних месенджерах є неактивними. Це акаунти, які були створені користувачами, але надалі перестали використовуватися з різних причин. Хтось просто забув про існування такого акаунта, хтось перейшов на інший месенджер.
Накопичення великої кількості неактивних акаунтів створює проблеми і для самих месенджерів. Це додаткове навантаження на сервери і бази даних. Крім того, неактивні акаунти можуть ставати мішенню для хакерських атак і спам-розсилок. Інші популярні месенджери, включно з Telegram, Viber, Signal та іншими, також запровадили або планують запровадити політики з виявлення та видалення неактивних акаунтів, що дасть змогу звільнити ресурси, які вони займають.
Виявляється, подібна “цифрова гігієна” важлива не тільки для інтернет-компаній, а й для звичайних користувачів. Неактивні акаунти і накопичені цифрові дані можуть створювати хаос у віртуальному просторі людини. Регулярне “прибирання” допоможе бути більш організованим, сфокусованим і продуктивним в онлайн-середовищі.