Відбитки пальців людини можуть бути не унікальними, показало дослідження

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: < 1 хв.

Дослідники з Колумбійського університету та Університету Буффало виявили, що відбитки пальців людини можуть бути не унікальними.

Реклама

Вони використовували нейромережу, яка навчалася на 60 тисячах пар відбитків пальців. Нейромережа могла порівнювати відбитки різних пальців однієї людини. ШІ міг із 77% точністю визначити, чи належать відбитки одній людині, тобто вони можуть бути схожими.

Дослідники вважають, що це пов’язано з тим, що ШІ та криміналісти порівнюють відбитки по-різному. Криміналісти дивляться на маркери, які підходять для порівняння однакових відбитків, але не для порівняння різних відбитків однієї людини.

ШІ ж дивиться на кути і викривлення папілярних візерунків у центрі подушечки пальця. Ці зони можуть бути схожі, навіть якщо це різні пальці однієї людини.

Дослідники кажуть, що їхня робота може допомогти криміналістам. Наприклад, можна перевірити ще раз справи, де на місці злочину були невідомі відбитки – можливо, вони збігаються з відбитками інших пальців.

Криміналісти поки не впевнені в можливостях аналізу відбитків за допомогою ШІ. Дослідники опублікували вихідний код свого проекту і сподіваються, що він приверне увагу.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Лужна Софія
Лужна Софія
Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: