У рунеті поширюється нова шахрайська схема, заснована на підроблених голосових повідомленнях. Про неї пише Forbes.
Згідно з джерелом, шахраї навчилися використовувати генеративні нейромережі, щоб підробляти голоси людей і вимагати гроші від їхнього імені. Спочатку розводила зламує чужий акаунт у месенджері або соцмережі, а потім надсилає аудіофайл із проханням позичити грошей в особисті повідомлення друзям або контактам жертви.
Щоб точніше скопіювати голос власника акаунта, шахраї користуються його голосовими повідомленнями, які вже є в чатах. Вони завантажують їх у ШІ, і дають нейромережі завдання надиктувати потрібний їм текст голосом жертви. Отримане аудіо відлітає людям, які нічого не підозрюють, і вводить їх в оману.
Захиститися від цієї схеми можна кількома способами. Перш за все, встановіть двофакторну аутентифікацію на всі свої месенджери і соцмережі. Якщо ви любите спілкуватися “голосовими”, то не залишайте їх у чатах, а одразу видаляйте, або ж встановіть для них самознищення. А ще, як варіант, можна постаратися використовувати голосові повідомлення якомога рідше або зовсім відмовитися від них.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…