У рунеті поширюється нова шахрайська схема, заснована на підроблених голосових повідомленнях. Про неї пише Forbes.
Згідно з джерелом, шахраї навчилися використовувати генеративні нейромережі, щоб підробляти голоси людей і вимагати гроші від їхнього імені. Спочатку розводила зламує чужий акаунт у месенджері або соцмережі, а потім надсилає аудіофайл із проханням позичити грошей в особисті повідомлення друзям або контактам жертви.
Щоб точніше скопіювати голос власника акаунта, шахраї користуються його голосовими повідомленнями, які вже є в чатах. Вони завантажують їх у ШІ, і дають нейромережі завдання надиктувати потрібний їм текст голосом жертви. Отримане аудіо відлітає людям, які нічого не підозрюють, і вводить їх в оману.
Захиститися від цієї схеми можна кількома способами. Перш за все, встановіть двофакторну аутентифікацію на всі свої месенджери і соцмережі. Якщо ви любите спілкуватися “голосовими”, то не залишайте їх у чатах, а одразу видаляйте, або ж встановіть для них самознищення. А ще, як варіант, можна постаратися використовувати голосові повідомлення якомога рідше або зовсім відмовитися від них.