Фейкові акаунти у TikTok поширюють дезінформацію щодо війни в Україні

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: < 1 хв.

Китайська соцмережа TikTok виявила фейкові акаунти, які поширювали дезінформацію про війну в Україні серед мільйонів користувачів. За даними CNBC, пости, спрямовані на українців, росіян та європейців, створювалися з метою посилення проросійських наративів щодо конфлікту. Кілька фейкових акаунтів прикидалися новинними агентствами.

Реклама

BBC також розкрила 800 фейкових акаунтів, які розповсюджували брехливі твердження про українських чиновників та їхніх родичів, які, за їхніми словами, володіють розкішними автомобілями та майном за кордоном, придбаним вже після вторгнення росії. Представник TikTok підтвердив, що розслідування почалося раніше, і всі виявлені фейкові облікові записи були видалені.

Більшість з 13 000 акаунтів були створені в росії та поширювали пропаганду в різних країнах, включаючи Україну, Німеччину, Італію та інші. Також були виявлені акаунти, створені в Україні, що фабрикували інформацію щодо збору коштів на підтримку українських військових.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

ДжерелоCNBC

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Kairov Vitaliy
Kairov Vitaliy
Радо захоплюється мобільними технологіями відтоді, як на ринку з'явилися перші MP3-плеєри, а ще більше - з перших днів появи MP4-плеєрів. Сьогодні він полюбляє возитися з Android-планшетами та iPad'ами.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: