Новини України та Світу

Коли YouTube починає рекомендувати пропаганду Кремля: подробиці

Share
Те, що ми подивилися на YouTube, визначає потрапляння в рекомендації. Але це не означає, що рекомендації та перегляди – тільки особистий вибір.

Від того, якій мові користувач віддає перевагу під час перегляду YouTube, залежить подальша мова роликів зі списку рекомендацій. Цей зв’язок майже прямий. Більше української – більше українських рекомендацій, більше російської – аналогія відповідна. Про це повідомляє Texty.org.

Алгоритм формування рекомендацій фокусується не тільки на 1 конкретній людині, а й на інших людях зі схожими інтересами. Якщо дивитися проросійський контент, то YouTube орієнтується на аналогічних споживачів. І рекомендуватиме те, що сподобалося їм. Якщо це відкрита пропаганда і дезінформація, то з часом вони вклиняться в рекомендації.

YouTube для розуміння того, що відбувається у відео, використовує його заголовок, опис, ключові слова і самі кадри. На основі цих пунктів відбувається класифікація до певної категорії: “Новини та політика”, “Ігри” або “Музика”. Навряд чи було б, якби людина цікавилася спортом, а їй почали підсовувати ролики з наукою та технологіями. Однак, алгоритми визначення категорії на майданчику часом розмиті та, загалом, неідеальні. YouTube часто помиляється. При помилках і мімікруванні під певну категорію можна отримати її “переваги”.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

“Наприклад, відео з російським пропагандистом Яковом Кедмі було промарковано як “Кіно та анімація” (Film & Animation), а конспірологічні теорії могли отримувати позначку “Наука і технології” (Science & Technology). Чому це може бути проблемою? Категорія відео впливає на просування. Тобто якщо Яків Кедмі промаркований як “Кіно та анімація”, то є вірогідність, що його пропагандистський ролик спливе в рекомендаціях людини, яка любить дивитися відео про кіно. Людина його подивиться, і потім платформа знову буде підсовувати Кедмі, а потім і інший схожий пропагандистський контент”, – ідеться в матеріалі.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: Youtube
  • Останні записи

    Android 15 отримав значно більше функцій безпеки та конфіденційності

    Android 15 отримає більше функцій безпеки та конфіденційності, які мають краще захистити кінцевих користувачів. Протягом…

    16.05.2024

    Оперативна пам’ять смартфона: що це і на що вона впливає

    Сьогодні користувач, який вирішив купити новий телефон, вибирає відповідний із тисяч варіантів. Вони відрізняються за…

    16.05.2024

    Ігрова консоль Asus ROG Ally X може отримати 24 ГБ пам’яті LPDDR5X

    Представники видання The Verge нещодавно змогли особисто ознайомитися з майбутньою портативною ігровою консоллю Asus ROG…

    16.05.2024

    Ігрова консоль Nintendo Switch 2 перевершить Xbox Series S за якістю текстур

    Вважається, що у недалекому майбутньому портативний ігровий консолі Nintendo Switch 2 обсяг оперативної пам'яті типу…

    16.05.2024

    Microsoft анонсувала незвичайний геймпад-трансформер для Xbox

    На ньому можна розмістити всі компоненти у будь-якому порядку. Така можливість потрібна геймерам із обмеженими…

    16.05.2024

    Sony представила Xperia 1 VI: дисплей FHD+, Snapdragon 8 Gen 3 та хороша камера

    Sony офіційно представила Xperia 1VI. Новий пристрій за ціною €1399 (60 000 гривень) доступний для…

    16.05.2024