У роки від Голодомору до сучасності злочини геноциду в Україні не тільки лишаються в історії, але й продовжують впливати на сучасний світ. З нагоди 90-річчя Голодомору, Український інститут спільно з Інститутом національної пам’яті, Музеєм Голодомору та агенцією bickerstaff представили проєкт Genocide Speech Monitor – моніторинг рівня мови геноциду.
Спрямований на виявлення риторики, що передує злочинам геноциду, проєкт висвітлює проблему зловживання мовою, що може призвести до серйозних наслідків. На спеціальному веб-сайті ви можете відстежувати динаміку риторики від Голодомору до сучасних подій.
Зазначимо, що геноцид не починається раптово – йому передує особлива мова. Сучасна ситуація в Україні, де російська агресія стосується не лише окупації, а й крадіжки зерна, обстрілів продовольчих складів і сільгосптехніки, стає об’єктом моніторингу.
Genocide Speech Monitor – це інструмент для підвищення усвідомленості про потенційно небезпечну мову та вчасне реагування на неї. Пам’ять про Голодомор нагадує нам про важливість запобігання геноциду, розпізнавання його передвісників та відстоювання прав людини.
Ще кілька років тому виробники смартфонів просто змагалися між собою за те, хто зробить найшвидшу…
Samsung щосили тестує бета-версію своєї фірмової оболонки One UI 7, яка готується до офіційного релізу…
Нещодавно ми дізналися, що Samsung планує провести масштабну презентацію серії Galaxy S25 вже 22 січня.…
Apple готує до випуску нове покоління AirPods Pro, яке, за чутками, побачить світ на початку…
Ось дивіться, коли Samsung запускає серію Galaxy S25 на початку 2025 року, вони, здається, кидають…
Нова модель OpenAI, o3, досягла безпрецедентних результатів, набравши 75,7% у складному тесті ARC-AGI за стандартних…