Компанія Cisco таємно поставила Україні обладнання для захисту електромереж від російських кібератак

Американський технологічний гігант Cisco допомагає захистити українські електромережі від можливих російських кібератак. За інформацією від The Register, Cisco постачає Укренерго модифіковані комутатори, спрямовані на протидію російським радіоперешкодам, які впливають на системи GPS. Ці радіосигнали можуть перешкоджати навігації операторів електромереж та заважати нормальному функціонуванню систем.

Оператори електромереж використовують GPS для ефективного управління потоком електроенергії в країні. Порушення цих систем може викликати серйозні проблеми, такі як ускладнення відстежування місць обриву ліній та забезпечення стабільності енергопостачання.

Представники Cisco заявили, що їхній фаховий колектив створив технологічне рішення для захисту від цих загроз. Компанія вже надіслала Укренерго модифіковані версії своїх мережевих комутаторів після успішних стрес-тестів у лабораторії в США.

Вартість цього спеціалізованого обладнання оцінюється приблизно в $1 млн, проте Cisco вирішила передати його Україні безоплатно. Допоміг у забезпеченні транспорту для обладнання Пентагон, організував логістику Міністерство енергетики, а Міністерство торгівлі влаштувало зустрічі між американськими технічними експертами та представниками Укренерго.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я