Заступниця міністра стратегічних галузей промисловості Ганна Гвоздяр показала фото моделі нового українського БПЛА. За інформацією аналітиків, він максимально точно відповідає дрону від Укроборонпрому, який повинен мати дальність у 1000 км. Про це повідомляє defence-ua.com.
Реклама
Раніше в мережу потрапили лише 2 фото з елементами фюзеляжу безпілотника. На фото Гвоздяр є відсилання до цих деталей – емблеми на носовій частині та напису “аз воздам” у районі двигуна. І до речі, перший погляд на модель відсилає на схожість із Bayraktar TB2. Але, незважаючи на схоже рішення в аеродинаміці, між БПЛА є значна різниця. Приміром, що український дрон набагато менший.
“І врешті-решт у цьому дроні було просто використано досить поширене аеродинамічне рішення, як, наприклад, у PD-2 від UkrSpecSystems. І найімовірніше, цей новий БПЛА займає проміжне положення за розміром між цими двома моделями дронів. Але найголовніше те, що саме ця модель має остаточно поставити крапку, чи є дрон від Укроборонпрому аналогом іранського літако-снаряда Shahed-136. Зокрема, одразу зазначалося, що він створюється, як багатофункціональна платформа, що концептуально означає можливість його використання у вигляді багаторазового дрона. А це вже зовсім інші й доволі високі вимоги до апарату, який має витримати тривалу експлуатацію.
Це вже робить його дорожчим за БПЛА, завданням якого є здійснити один єдиний у своєму житті політ і просто врізатися в ціль. Та й сам Shahed-136 вирізняється тим, що є відносно дешевим одноразовим дроном-камікадзе, який навіть не має шасі”, – йдеться в матеріалі видання.
Водночас на моделі, опублікованій Ганною Гвоздяр, не видно оптико-прицільної станції або пілонів для розміщення малогабаритних боєприпасів. Бо при офіційно оголошеному корисному навантаженні в 75 кг може йтися тільки про них. Якщо знову згадувати про Bayraktar TB2, то під його корисне навантаження в 150 кг створювалася окрема гілка боєприпасів – MAM-C та MAM-L. Але загалом, у нас поки що йдеться про мініатюру й один ракурс.