Новини України та Світу

Поліція попереджає про аферистів із WhatsApp та Viber: деталі

Share
Час читання: 2 хв.

За даними поліції, повідомлення про заробіток в інтернеті поширюються в соціальних мережах та телефонних месенджерах (Viber, Telegram, WhatsApp тощо). Мешканцям обіцяють неймовірні заробітки за виконання примітивних онлайн-завдань.

Про це повідомляє поліція Прикарпаття.

Поліція нагадує населенню, що це шахраї. За останній тиждень до правоохоронців звернулося майже 30 осіб, які втратили гроші через такі афери.

Захоплені жадібністю

  1. Повідомлення з пропозицією заробити в інтернеті здебільшого надсилаються з невідомих номерів з підозрілими кодами (+1, +2 і т.д.). Вони розраховані на людей, які прагнуть легкої наживи.
  2. Шахраї пропонують отримати значний дохід, пишучи коментарі в соціальних мережах, ділячись повідомленнями на статтях, переглядаючи відео на ток-шоу або бронюючи номери в готелях.
  3. Шахраї одразу запитують дані банківської картки та надсилають гроші за перше нібито виконане завдання. У більшості випадків це невелика сума – 100-200 гривень. Однак таким чином шахраї отримують банківські реквізити і швидко втираються в довіру.
  4. Вони одразу ж пропонують негайно подвоїти заробіток і з цією метою вимагають депозити, які, як їм кажуть, подвояться за день. Довірливі громадяни зрештою переказують значні заощадження.

Приклад. Наприклад, 66-річна заявниця з Івано-Франківська, до якої звернувся незнайомець з пропозицією додаткового заробітку в Інтернеті, перерахувала шахраю понад 130 000 гривень. Після того, як гроші надійшли на рахунок зловмисника, він перестав виходити на зв’язок з жертвою та заблокував її.

Які ще тактики використовують шахраї?

“Бішинг” – це техніка соціальної інженерії, яку шахраї активно використовують для крадіжки карткових даних клієнтів.

Представляючись працівниками банку, служби безпеки, а іноді навіть представниками поліції чи Нацбанку, вони телефонують українцям і просять повідомити конфіденційну інформацію про платіжну картку: номер картки, термін її дії та CVV/CVC2-код. Отримавши цю інформацію, шахраї можуть легко зняти гроші з таких карток.

Як захистити себе

Співробітники банку завжди повідомляють клієнтам, що не будуть телефонувати з вимогою повідомити важливі дані, і попереджають про необхідність зберігати конфіденційність. Крім того, в SMS-повідомленнях з OTP-паролями завжди є нагадування про те, що цю інформацію не можна передавати третім особам.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    3 причини, чому варто вимикати Wi-Fi на смартфоні на ніч

    Багато людей не вимикають Wi-Fi на смартфоні на ніч, і, чесно кажучи, це не найкраща…

    23.12.2024

    AirPods стали основним джерелом рекордного прибутку для Apple

    Четвертий рік поспіль виручка від продажів AirPods від Apple перевищує 18 млрд доларів щорічно. Що…

    23.12.2024

    Android 16 обіцяє революцію в керуванні повідомленнями

    Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…

    23.12.2024

    Новий iPad з iPadOS 18.3 з’явиться навесні 2025 року

    Apple планує випустити iPad 11 базового сегмента навесні, а на пристроях, які поставлятимуться, буде попередньо…

    23.12.2024

    Трамп вирішив врятувати TikTok від блокування у США

    Новообраний президент США Дональд Трамп висловив намір дозволити TikTok продовжити свою діяльність у країні. За…

    23.12.2024

    Старі iPhone отримають урізану версію ШІ в iOS 19

    Згідно з інформацією, яку опублікував французький блог iPhoneSoft, Apple не планує припиняти підтримку старих моделей…

    23.12.2024