За даними поліції, повідомлення про заробіток в інтернеті поширюються в соціальних мережах та телефонних месенджерах (Viber, Telegram, WhatsApp тощо). Мешканцям обіцяють неймовірні заробітки за виконання примітивних онлайн-завдань.
Про це повідомляє поліція Прикарпаття.
Поліція нагадує населенню, що це шахраї. За останній тиждень до правоохоронців звернулося майже 30 осіб, які втратили гроші через такі афери.
Захоплені жадібністю
- Повідомлення з пропозицією заробити в інтернеті здебільшого надсилаються з невідомих номерів з підозрілими кодами (+1, +2 і т.д.). Вони розраховані на людей, які прагнуть легкої наживи.
- Шахраї пропонують отримати значний дохід, пишучи коментарі в соціальних мережах, ділячись повідомленнями на статтях, переглядаючи відео на ток-шоу або бронюючи номери в готелях.
- Шахраї одразу запитують дані банківської картки та надсилають гроші за перше нібито виконане завдання. У більшості випадків це невелика сума – 100-200 гривень. Однак таким чином шахраї отримують банківські реквізити і швидко втираються в довіру.
- Вони одразу ж пропонують негайно подвоїти заробіток і з цією метою вимагають депозити, які, як їм кажуть, подвояться за день. Довірливі громадяни зрештою переказують значні заощадження.
Приклад. Наприклад, 66-річна заявниця з Івано-Франківська, до якої звернувся незнайомець з пропозицією додаткового заробітку в Інтернеті, перерахувала шахраю понад 130 000 гривень. Після того, як гроші надійшли на рахунок зловмисника, він перестав виходити на зв’язок з жертвою та заблокував її.
Які ще тактики використовують шахраї?
“Бішинг” – це техніка соціальної інженерії, яку шахраї активно використовують для крадіжки карткових даних клієнтів.
Представляючись працівниками банку, служби безпеки, а іноді навіть представниками поліції чи Нацбанку, вони телефонують українцям і просять повідомити конфіденційну інформацію про платіжну картку: номер картки, термін її дії та CVV/CVC2-код. Отримавши цю інформацію, шахраї можуть легко зняти гроші з таких карток.
Як захистити себе
Співробітники банку завжди повідомляють клієнтам, що не будуть телефонувати з вимогою повідомити важливі дані, і попереджають про необхідність зберігати конфіденційність. Крім того, в SMS-повідомленнях з OTP-паролями завжди є нагадування про те, що цю інформацію не можна передавати третім особам.