Поліція попереджає про аферистів із WhatsApp та Viber: деталі

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

За даними поліції, повідомлення про заробіток в інтернеті поширюються в соціальних мережах та телефонних месенджерах (Viber, Telegram, WhatsApp тощо). Мешканцям обіцяють неймовірні заробітки за виконання примітивних онлайн-завдань.

Про це повідомляє поліція Прикарпаття.

Реклама

Поліція нагадує населенню, що це шахраї. За останній тиждень до правоохоронців звернулося майже 30 осіб, які втратили гроші через такі афери.

Захоплені жадібністю

  1. Повідомлення з пропозицією заробити в інтернеті здебільшого надсилаються з невідомих номерів з підозрілими кодами (+1, +2 і т.д.). Вони розраховані на людей, які прагнуть легкої наживи.
  2. Шахраї пропонують отримати значний дохід, пишучи коментарі в соціальних мережах, ділячись повідомленнями на статтях, переглядаючи відео на ток-шоу або бронюючи номери в готелях.
  3. Шахраї одразу запитують дані банківської картки та надсилають гроші за перше нібито виконане завдання. У більшості випадків це невелика сума – 100-200 гривень. Однак таким чином шахраї отримують банківські реквізити і швидко втираються в довіру.
  4. Вони одразу ж пропонують негайно подвоїти заробіток і з цією метою вимагають депозити, які, як їм кажуть, подвояться за день. Довірливі громадяни зрештою переказують значні заощадження.

Приклад. Наприклад, 66-річна заявниця з Івано-Франківська, до якої звернувся незнайомець з пропозицією додаткового заробітку в Інтернеті, перерахувала шахраю понад 130 000 гривень. Після того, як гроші надійшли на рахунок зловмисника, він перестав виходити на зв’язок з жертвою та заблокував її.

Які ще тактики використовують шахраї?

“Бішинг” – це техніка соціальної інженерії, яку шахраї активно використовують для крадіжки карткових даних клієнтів.

Представляючись працівниками банку, служби безпеки, а іноді навіть представниками поліції чи Нацбанку, вони телефонують українцям і просять повідомити конфіденційну інформацію про платіжну картку: номер картки, термін її дії та CVV/CVC2-код. Отримавши цю інформацію, шахраї можуть легко зняти гроші з таких карток.

Як захистити себе

Співробітники банку завжди повідомляють клієнтам, що не будуть телефонувати з вимогою повідомити важливі дані, і попереджають про необхідність зберігати конфіденційність. Крім того, в SMS-повідомленнях з OTP-паролями завжди є нагадування про те, що цю інформацію не можна передавати третім особам.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ