Новини України та Світу

Розкажіть всім рідним: як повернути вкрадені шахраями гроші у ПриватБанку

Share
Час читання: 2 хв.

До Приватбанку надійшла скарга на шахрайство з кредитними картками. Співробітники фінустанови повідомили, як клієнти можуть повернути вкрадені шахраями гроші. Про це повідомляє Міністерство фінансів.

Так, на профільному порталі Казначейства клієнтка ПриватБанку Тетяна Онищак повідомила, що невідома особа списала з її кредитної картки 25 732 грн. Вона звернулася до правоохоронних органів, але розслідування триває вже майже рік безрезультатно.

“Я одразу ж повідомила свій банк, вони заблокували картку і перевипустили нову. Того ж дня я звернувся до поліції та кіберполіції. Мене визнали потерпілою і внесли до Єдиного реєстру кримінальних справ”, – розповідає Тетяна.

За словами потерпілої, вона звернулася до співробітника Приватбанку з проханням повідомити, чи були перераховані викрадені кошти. Однак їй відповіли, що ця інформація буде надана лише за офіційним запитом працівника міліції.

Онишак вдалося неофіційно встановити модель смартфону, з якого було здійснено транзакцію. Платежі були здійснені через одеську платіжну систему Hertz. Тому банк не має інформації про те, куди пішли гроші. Клієнт зв’язався з Hertz, але йому відповіли, що для цього потрібен запит від ПриватБанку, який вони, мовляв, не зроблять.

“Коротше кажучи, це замкнене коло. …… Хтось розуміє, як це працює і обкрадає людей, всі про це знають, але ніхто нічого не робить. Я буду звертатися до суду, тому що розумію, що це єдиний спосіб вирішити цю проблему”, – поскаржилася українка.

У “ПриватБанку” відповіли на запитання щодо цієї проблеми. При здійсненні онлайн-платежу шахрай ввів всю необхідну інформацію про картку, включаючи номер картки, CVV-код і термін дії. Ця інформація доступна лише власнику картки. Крім того, транзакція була підтверджена паролем, надісланим на мобільний додаток Приват24, або фінансовим номером клієнта.

Зазначається, що було подано заяву на оскарження шахрайських операцій, але правила платіжної системи оскарженню не підлягають.

“Якщо ви вже звернулися до правоохоронних органів із заявою про шахрайство, варто дочекатися завершення розслідування, оскільки остаточне рішення ухвалюватиме суд. Правоохоронці можуть отримати всю необхідну інформацію від банку за запитом, відповідно до чинного законодавства”, – заявляють у ПриватБанку.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    TSMC перенесла запуск нового заводу в США на 2025 рік

    Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…

    15.11.2024

    Samsung планує представити Galaxy S25 на початку 2025 року

    Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…

    15.11.2024

    Штучний інтелект Google Gemini вийшов на iPhone

    Google випустила безкоштовний застосунок чат-бота Gemini для користувачів iPhone - тепер його можна завантажити в…

    15.11.2024

    Наскільки безпечно спати зі смартфоном під подушкою

    Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…

    15.11.2024

    Компанія 01.ai анонсувала інноваційну ШІ-модель Yi-Lightning

    Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…

    15.11.2024

    Вийшов безкоштовний ChatGPT для Windows

    Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…

    15.11.2024