Новини України та Світу

Презентація VR-фільму «Чорнобиль: назад у майбутнє»: Занурення в історію та віртуальну реальність

Share
Час читання: 2 хв.

У Славутичі, 30 жовтня, відбулася вражаюча подія – презентація інноваційного документального VR-фільму під назвою “Чорнобиль: назад у майбутнє”. Цей проєкт, який реалізував відомий режисер Валерій Коршунов, надає глядачам можливість не лише дізнатися більше про події Чорнобильської катастрофи, але й проникнути в сучасну історію російської окупації Чорнобиля в 2022 році. Ця стрічка розкриває перед глядачами унікальні кадри з минулого та сучасності, які раніше залишалися поза досяжністю широкої громадськості.

Однак “Чорнобиль: назад у майбутнє” не обмежується лише розповіддю про історію. Головною метою цього проєкту є підвищення обізнаності, не тільки української, але й міжнародної аудиторії, щодо справжньої правди про Чорнобиль та виявлення російських фейків та пропаганди. Про це говорить сам режисер Валерій Коршунов, який долучився до презентації через відеозв’язок.

Варто відзначити, що фільм “Чорнобиль: назад у майбутнє” вперше планувався як науково-пізнавальне стерео відео 360 про популярний туристичний напрям України – Чорнобиль. Цей проєкт мав розкрити історію Чорнобиля та викрити російські фейки та пропаганду. Проте, зміни у світових політичних обставинах внесли свої корективи. Зараз неможливо розповідати історію Чорнобиля без зазначення російської окупації українських атомних електростанцій і небезпеки, яку це несе для світу. Тож фільм не лише відстоює історичну правду, але й ставить важливі питання щодо майбутнього, яке чекає на нас, якщо світ не вирішить проблему ядерного тероризму, який поширює росія.

Ще однією особливістю цього проєкту є використання технології віртуальної реальності (VR). Для перегляду фільму потрібно мати VR-шолом. Відтак, починаючи з 1 листопада, всі охочі зможуть переглядати стрічку в Національному музеї “Чорнобиль”, де відвідувачам надаватимуть відповідне обладнання.

Презентацію фільму спільно з авторами організувала адміністрація міста Славутич. Вона ставила перед собою завдання зблизити глядачів із ліквідаторами та особами, які були безпосередньо пов’язані з подіями 1986 і 2022 років. Вони були присутні на презентації та спільно з іншими гостями переглянули фільм у VR. Це надало можливість глибше відчути історію та події Чорнобиля.

Kairov Vitaliy

Радо захоплюється мобільними технологіями відтоді, як на ринку з'явилися перші MP3-плеєри, а ще більше - з перших днів появи MP4-плеєрів. Сьогодні він полюбляє возитися з Android-планшетами та iPad'ами.

Опублікував
Kairov Vitaliy
  • Останні записи

    Apple усунула проблему випадкових перезавантажень на iPhone 16

    Разом з новими функціями Apple Intelligence, iOS 18.1 містить виправлення кількох поширених помилок, включаючи баг…

    21.10.2024

    Xiaomi 15 отримає 6,36-дюймовий плоский OLED екран з роздільною здатністю 1,2K та 16 ГБ оперативної пам’яті

    Серія Xiaomi 15 привертає увагу вже деякий час через велику кількість витоків і чуток, які…

    21.10.2024

    Стали відомі характеристики нового Mac mini 2024

    На YouTube-каналі Matt Talks Tech з'явилося відео, в якому автор розповів про всі нововведення майбутнього…

    21.10.2024

    Бездротова передача даних наблизилася до швидкості 1 Тб в секунду

    Вчені з Університетського коледжу Лондона зуміли встановити новий рекорд, передавши дані бездротовим способом зі швидкістю…

    21.10.2024

    Apple підтвердила дату виходу iOS 18.1 та нових функцій для AirPods Pro 2

    Тепер офіційно: Apple випустить iOS 18.1 наступного тижня разом із набором розширених можливостей для здоров'я…

    21.10.2024

    Xiaomi представила HyperOS 2.0 з iOS-стилем та AI-камерою

    Xiaomi анонсувала вихід HyperOS 2.0, заснованої на Android 14. Оновлення пропонує низку цікавих функцій, серед…

    21.10.2024