Новини України та Світу

Ядерні випробування в Росії: які сценарії бачать експерти?

Share
Час читання: 2 хв.

Відхилення від стандартів одразу помітні. І це може бути ознакою того, що окупанти не отримують максимальної віддачі від цього виду зброї.

Терористичний кремлівський режим вирішив усунути перешкоди для проведення демонстраційних ядерних випробувань. Сподіваємося, що ядерні випробування стануть послідовним сигналом про існування диктатури в державі-агресорі. Нещодавно голова Державної Думи Володін оголосив, що розглядає можливість відкликання ратифікації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань. Офіційною причиною цього, як повідомляється, є те, що США не ратифікували документ. Однак Москва чекає на це вже 23 роки. Якщо зловмисники досягнуть своєї мети, випробування можуть відбутися на ядерному полігоні “Нова Земля”. Про це повідомляє Defence Express.

За радянських часів на Новій Землі загалом було проведено 132 ядерних вибухи: 84 у повітрі, один на землі, два на поверхні, три під водою і 42 під землею. Раніше криголами і підводні човни були затоплені ядерними відходами, в тому числі ядерними реакторами. В результаті вся південна частина архіпелагу була закрита і непридатна для життя.

“Що це буде за вибух – це вже інше питання, і цілком можливо, що Кремль дійсно хоче атмосферного вибуху для максимального демонстраційного ефекту. Однак для цього Росії доведеться скасувати або просто ігнорувати Конвенцію 1963 року про заборону випробувань ядерної зброї в атмосфері, в космічному просторі та під водою. Якщо Москва дотримуватиметься цієї норми, єдиним варіантом, що залишається, є підземний ядерний вибух.

Яка вибухівка буде підірвана, не має особливого значення: заряди малої потужності для тактичної ядерної зброї в 50 кілотонн, 300-500 кілотонн у випадку випробувань міжконтинентальної ракети “Ярс” або одна мегатонна, як у Р-36М2 “Боєвода” (“Сатана” за західною класифікацією). У той же час, найбільша вибухівка в історії людства, так звана Цар-бомба, підірвана на Новій Землі, мала потужність 58,6 мегатонн”, – зазначають аналітики.

 

Спеціалісти думають, що нічого нового, що не відбувалося за часів Холодної війни, РФ продемонструвати не зможе.

“Навіть повітряний ядерний вибух на Новій Землі сам по собі не становитиме глобальної загрози. Тому що навіть підготовка до демонстрації ядерних сил відбувається на тлі значного посилення наступальної риторики Кремля. Вірніше, він розучився це робити.

А після самого випробування, особливо зсередини західного суспільства, почнеться організований інформаційний наступ, в якому треба домовлятися з Кремлем і не йти на ескалацію, інакше все буде зруйновано. Саме тому Москва і планує цей спектакль з ядерним випробуванням.

Однак дії окупанта можуть спровокувати нову гонку ядерних озброєнь. Наразі розширення ядерного клубу стримується згодою країн, які могли б виробляти ядерну зброю, але не роблять цього з міркувань безпеки. Однак останній пункт зникає, оскільки більшість держав не зацікавлені в такому сценарії.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    У США показали новітні морські дрони Tsunami з рекордною вантажопідйомністю

    Американська корпорація Textron Systems анонсувала випуск багатоцільових автономних надводних суден Tsunami, створених на замовлення Міністерства…

    16.01.2025

    Android 16 отримає одну з найкращих функцій OxygenOS

    Фахівці ресурсу Android Authority в Android 16 версії DP2 виявили підказки, що вказують на нову…

    16.01.2025

    Google Chrome працює над інструментом для блокування спливаючої реклами

    Google Chrome тестує нову функцію, яка має зробити набридливі спливаючі вікна з запитами доступу до…

    16.01.2025

    Samsung закликає користувачів Galaxy S21 встановити нове оновлення ПЗ

    Компанія Samsung випустила січневий патч безпеки для флагманських смартфонів серії Galaxy S21, що вийшли 2021…

    16.01.2025

    Новий iPhone SE 2025 отримав дизайн, схожий на моделі Apple 2009 року

    Інсайдер Соні Діксон (@SonnyDickson) опублікував у соцмережі X фотографії макетів iPhone SE четвертого покоління. Модель…

    16.01.2025

    Суперінтелект уже близько: голова OpenAI зробив сенсаційну заяву

    Сем Альтман, глава OpenAI, поділився своїми амбітними прогнозами щодо майбутнього штучного інтелекту в своєму дописі…

    16.01.2025