Новини України та Світу

Космічний апарат NASA “Психея” розпочав подорож до таємничого астероїда

Share

Ракета SpaceX Falcon Heavy, запущена з Космічного центру Кеннеді у Флориді о 16:19 за київським часом у п’ятницю, успішно відправила зонд NASA Psyche у подорож для дослідження астероїда Психея 16. Вважається, що цей об’єкт є одним з найбільш багатих металом астероїдів у Сонячній системі.

Запуск став важливою віхою у співпраці NASA та SpaceX і першою офіційною міжпланетною місією для Falcon Heavy, повідомляє 24 канал. Після зльоту всі 27 двигунів першого ступеня ракети Merlin з ревом запрацювали, піднявши ракету в космос.

Незабаром після цього бічні прискорювачі від’єдналися від центральної платформи і граціозно повернулися до космічного узбережжя Флориди, приземлившись синхронно.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

За кілька хвилин головний прискорювач вимкнув двигуни першого ступеня і відокремився від другого ступеня ракети; бічний прискорювач, який успішно стартував вчетверте, буде відремонтовано для підтримки майбутніх місій Falcon Heavy.

Приблизно через годину після запуску зонд Puschke відокремився від другого ступеня і почав розгортати свої сонячні панелі площею 75 квадратних метрів – ключове джерело енергії для міжпланетних подорожей.

Варто зазначити, що Puschke є першим космічним апаратом NASA з силовою установкою на ефекті Холла – силовою установкою, яка працює виключно за рахунок здатності використовувати сонячну енергію.

Передачі.
Місія Психеї спочатку була запланована на 12 жовтня, але запуск був відкладений через погану погоду. До цього запуск відкладали кілька разів, спочатку через проблеми з програмним забезпеченням польоту, а потім через невідповідності в системі терморегулювання. Інженери старанно працювали до останньої хвилини, щоб забезпечити відсутність помилок у параметрах наведення, навігації, управління та захисту від збоїв.

Місія Психея
Основною метою місії Psyche є дослідження металевого астероїда Психея 16, унікального об’єкта в поясі астероїдів між Марсом і Юпітером. Вважається, що цей астероїд є давнім протопланетним ядром, яке так і не перетворилося на повноцінну планету. Вивчення цього об’єкта може надати цінну інформацію про процес планетоутворення.

Ми сподіваємося, що вивчення цього астероїда розповість нам більше про залізні ядра інших планет нашої Сонячної системи. У тому числі про планети, які є найбільш важливими для нас – ті, на яких ми живемо”, – пояснив Нікола Фокс, заступник директора Управління наукових місій NASA.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: NASA
  • Останні записи

    Xiaomi 15 потрапить на глобальний ринок, але є нюанс

    Хоча до запуску серії Xiaomi 15 залишилося ще півроку, інформація про ці пристрої вже з'явилася…

    19.05.2024

    Експерти назвали речі, які не можна тримати поряд зі смартфоном

    Є кілька речей, які в жодному разі не можна тримати поряд із мобільником. І все…

    19.05.2024

    Новий iPhone 16 отримає ​​два нових кольори

    Аналітик Apple Мінг-Чі Куо сьогодні розповів про свої очікування щодо колірних рішень лінійки iPhone 16.…

    19.05.2024

    Чому варто купити iPhone 13 у 2024 році

    У світі технологій щороку приносить нові пристрої та інновації, проте не всі користувачі прагнуть придбати…

    19.05.2024

    Новий iPhone SE представлять у 2025 році

    Журналіст The Information Уейн Ма розкрив терміни випуску нового бюджетного iPhone. За словами інсайдера, Apple…

    19.05.2024

    Небезпечний вірус заражає Windows XP і Windows 2000 відразу після увімкнення

    Недавній експеримент продемонстрував, наскільки вразлива стара класична операційна система Windows при підключенні до Інтернету. Буквально…

    19.05.2024