Новини України та Світу

Вільний долар: у Ощадбанку вже попередили клієнтів, що буде

Share
Час читання: 2 хв.

Починаючи з 3 жовтня 2023 року Національний банк України запроваджує режим керованої гнучкості обмінного курсу, продовжуючи реалізацію Стратегії пом’якшення валютних обмежень, переходу до гнучкішого обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

В рамках цього режиму офіційний курс визначатиметься на основі курсу операцій на міжбанківському ринку, а не прямою вказівкою Національного банку, як це було раніше згідно з постановою Правління НБУ №18, яка діяла з 24 лютого 2022 року.

Водночас НБУ продовжуватиме контролювати ситуацію на міжбанківському валютному ринку та постійно компенсуватиме структурний дефіцит іноземної валюти на ринку, що неминуче існуватиме через особливості економіки України.

Завдяки компенсації структурного дефіциту курс на міжбанківському ринку реагуватиме на зміни у балансі попиту та пропозиції на валютному ринку, як зростанням, так і падінням. Крім того, Національний банк істотно обмежуватиме коливання обмінного курсу, не дозволяючи суттєвому ослабленню чи зміцненню гривні.

«Крок, безумовно, потрібний, адже він допоможе збалансувати ситуацію із вартістю іноземної валюти. І головне — дозволить згодом легше перейти до реального плаваючого курсу, запобігаючи створенню «бульбашок», з яким нам, на жаль, довелося мати справу у 2014 році», — пояснив голова правління банку Сергій Наумов .

За його словами, перехід до гнучкості обмінного курсу, прийнятий регулятором, може викликати деякі коливання на валютному ринку, проте очікується, що вони будуть помірними. Слід зазначити, що це коливання не перевищать рівнів, які ми спостерігали раніше.

При цьому, враховуючи відмінність у прибутковості депозитів та облігацій у гривні та валюті, термінове придбання валюти без суворої необхідності може виявитися недоцільним.

“Тим більше, ми маємо рекордний розмір міжнародних резервів України (понад 40 млрд дол.), які погасять будь-які спекулятивні пікові значення” , – наголосив він.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Наскільки безпечно спати зі смартфоном під подушкою

    Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…

    15.11.2024

    Компанія 01.ai анонсувала інноваційну ШІ-модель Yi-Lightning

    Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…

    15.11.2024

    Вийшов безкоштовний ChatGPT для Windows

    Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…

    15.11.2024

    Дизайн Samsung Galaxy A26 показали на якісних рендерах

    Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…

    15.11.2024

    iOS 18.1 змушує iPhone перезавантажуватися після трьох днів бездіяльності

    Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…

    15.11.2024

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024