Новини України та Світу

Вільний долар: у Ощадбанку вже попередили клієнтів, що буде

Share
Час читання: 2 хв.

Починаючи з 3 жовтня 2023 року Національний банк України запроваджує режим керованої гнучкості обмінного курсу, продовжуючи реалізацію Стратегії пом’якшення валютних обмежень, переходу до гнучкішого обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

В рамках цього режиму офіційний курс визначатиметься на основі курсу операцій на міжбанківському ринку, а не прямою вказівкою Національного банку, як це було раніше згідно з постановою Правління НБУ №18, яка діяла з 24 лютого 2022 року.

Водночас НБУ продовжуватиме контролювати ситуацію на міжбанківському валютному ринку та постійно компенсуватиме структурний дефіцит іноземної валюти на ринку, що неминуче існуватиме через особливості економіки України.

Завдяки компенсації структурного дефіциту курс на міжбанківському ринку реагуватиме на зміни у балансі попиту та пропозиції на валютному ринку, як зростанням, так і падінням. Крім того, Національний банк істотно обмежуватиме коливання обмінного курсу, не дозволяючи суттєвому ослабленню чи зміцненню гривні.

«Крок, безумовно, потрібний, адже він допоможе збалансувати ситуацію із вартістю іноземної валюти. І головне — дозволить згодом легше перейти до реального плаваючого курсу, запобігаючи створенню «бульбашок», з яким нам, на жаль, довелося мати справу у 2014 році», — пояснив голова правління банку Сергій Наумов .

За його словами, перехід до гнучкості обмінного курсу, прийнятий регулятором, може викликати деякі коливання на валютному ринку, проте очікується, що вони будуть помірними. Слід зазначити, що це коливання не перевищать рівнів, які ми спостерігали раніше.

При цьому, враховуючи відмінність у прибутковості депозитів та облігацій у гривні та валюті, термінове придбання валюти без суворої необхідності може виявитися недоцільним.

“Тим більше, ми маємо рекордний розмір міжнародних резервів України (понад 40 млрд дол.), які погасять будь-які спекулятивні пікові значення” , – наголосив він.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Samsung Galaxy S25 Ultra проти Galaxy S24 Ultra: чи варто переходити на нову модель

Samsung продовжує вдосконалювати свої флагмани, і Galaxy S25 Ultra став ще одним кроком уперед. Новинка…

03.04.2025

iPhone 12 mini, який вважали провальним, виявився кращим за флагмани Apple

Розробники популярного бенчмарку AnTuTu опублікували березневий рейтинг задоволеності користувачів різними пристроями Apple. Лідером топу став iPad Air…

03.04.2025

Як Apple, Nvidia та Amazon постраждають від нових мит Трампа

У квітні президент США Дональд Трамп оголосив про підвищення імпортних мит на закордонні товари, що…

03.04.2025

Названо головний недолік китайських iPhone

Користувачі китайських пристроїв Apple зіткнулися з серйозною проблемою, пов'язаною з неможливістю активації ШІ-сервісу Apple Intelligence,…

03.04.2025

Apple продовжує вивчати ідею заміни фізичних кнопок iPhone на сенсорні

Згідно з останніми повідомленнями від інсайдерів, Apple продовжує працювати над сенсорними кнопками з тактильною віддачею…

03.04.2025

Новий флагман Sony Xperia 1 VII повністю розсекречено перед анонсом

Компанія Sony готується презентувати свій новий флагманський смартфон Xperia 1 VII у травні 2025 року.…

03.04.2025