За даними Counterpoint Research, у 2017 році на світовому ринку смартфонів існувало 720 активних брендів, і щорічно продавалося до 1.5 мільярда пристроїв. Навіть у 2019-му виробників налічувалося понад 690.
Однак з 2019 року спостерігається різке зниження кількості компаній. Зберігати прибутковість в індустрії стає дедалі важче й важче: здебільшого через глобальну економічну кризу, а також наслідки коронавірусу і пов’язаного з ним дефіциту комплектуючих. Багато брендів не досягли “доковідних” показників, тому були змушені закритися. У 2023 році у світі налічується всього 250 мобільних брендів.
Важливо зазначити, що більшість компаній, які припинили своє існування, були місцевими гравцями, які пропонували свої телефони в таких країнах, як Індія, Китай і Японія, а також у таких регіонах, як Африка і Близький Схід. Для порівняння, кількість світових брендів залишилася практично незмінною (є близько 30 глобальних гравців)
За статистикою Counterpoint Research, за останні 6 років закрилося 65% регіональних брендів. Деякі збанкрутували і припинили існування, інші переключилися на виробництво носимих пристроїв, гаджетів і пристроїв “інтернету речей”, де немає такої великої конкуренції. Найближчими роками їхня кількість скоротиться ще сильніше, оскільки майже 90% локальних компаній не перевищили 100 000 проданих одиниць у 2023 році.
Найвідомішими, безумовно, є BlackBerry (хоча компанія тривалий час не займалася розробкою телефонів, а ліцензувала їх третім особам) і LG. Смартфони під брендами Micromax, Intex і Karbonn зникли з ринку Індії, а InnJoo і Xtouch з Близького Сходу та Африки. У Китаї зареєстрували припинення діяльності чотирьох брендів, а саме Meizu, Meitu, Gionee та Coolpad, хоча Meizu поступово оживає під крилом автовиробника Gelee. Японія більше не виробляє смартфони Kyocera та NEC.
На думку Counterpoint, шанс вижити на ринку в найближчі роки є навіть у невеликих компаній. Але тільки за умови, що вони будуть орієнтовані на конкретну групу користувачів. Виробники, які пішли цим шляхом, – це, наприклад, Fairphone (ремонтопридатність, екологія), Doro (телефони для літніх людей) або Sonim (стійкі смартфони для екстремальних умов). Експансія китайських брендів, таких як Xiaomi, OPPO і vivo, просто не дає змоги виживати тим, хто робить стандартні смартфони і намагається конкурувати за рахунок невисокої ціни.
Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…
Apple планує випустити iPad 11 базового сегмента навесні, а на пристроях, які поставлятимуться, буде попередньо…
Новообраний президент США Дональд Трамп висловив намір дозволити TikTok продовжити свою діяльність у країні. За…
Згідно з інформацією, яку опублікував французький блог iPhoneSoft, Apple не планує припиняти підтримку старих моделей…
Месенджер Telegram уперше за три роки з моменту появи Premium підписки став прибутковим. Про це…
Американський бізнесмен і мільярдер Ілон Маск вважає, що штучний інтелект (ШІ) перевершить інтелект усіх людей…