За даними Counterpoint Research, у 2017 році на світовому ринку смартфонів існувало 720 активних брендів, і щорічно продавалося до 1.5 мільярда пристроїв. Навіть у 2019-му виробників налічувалося понад 690.
Однак з 2019 року спостерігається різке зниження кількості компаній. Зберігати прибутковість в індустрії стає дедалі важче й важче: здебільшого через глобальну економічну кризу, а також наслідки коронавірусу і пов’язаного з ним дефіциту комплектуючих. Багато брендів не досягли “доковідних” показників, тому були змушені закритися. У 2023 році у світі налічується всього 250 мобільних брендів.
Важливо зазначити, що більшість компаній, які припинили своє існування, були місцевими гравцями, які пропонували свої телефони в таких країнах, як Індія, Китай і Японія, а також у таких регіонах, як Африка і Близький Схід. Для порівняння, кількість світових брендів залишилася практично незмінною (є близько 30 глобальних гравців)
За статистикою Counterpoint Research, за останні 6 років закрилося 65% регіональних брендів. Деякі збанкрутували і припинили існування, інші переключилися на виробництво носимих пристроїв, гаджетів і пристроїв “інтернету речей”, де немає такої великої конкуренції. Найближчими роками їхня кількість скоротиться ще сильніше, оскільки майже 90% локальних компаній не перевищили 100 000 проданих одиниць у 2023 році.
Найвідомішими, безумовно, є BlackBerry (хоча компанія тривалий час не займалася розробкою телефонів, а ліцензувала їх третім особам) і LG. Смартфони під брендами Micromax, Intex і Karbonn зникли з ринку Індії, а InnJoo і Xtouch з Близького Сходу та Африки. У Китаї зареєстрували припинення діяльності чотирьох брендів, а саме Meizu, Meitu, Gionee та Coolpad, хоча Meizu поступово оживає під крилом автовиробника Gelee. Японія більше не виробляє смартфони Kyocera та NEC.
На думку Counterpoint, шанс вижити на ринку в найближчі роки є навіть у невеликих компаній. Але тільки за умови, що вони будуть орієнтовані на конкретну групу користувачів. Виробники, які пішли цим шляхом, – це, наприклад, Fairphone (ремонтопридатність, екологія), Doro (телефони для літніх людей) або Sonim (стійкі смартфони для екстремальних умов). Експансія китайських брендів, таких як Xiaomi, OPPO і vivo, просто не дає змоги виживати тим, хто робить стандартні смартфони і намагається конкурувати за рахунок невисокої ціни.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…