Ви не повірите, скільки брендів зникло з ринку смартфонів за останні 6 років

UPG

За даними Counterpoint Research, у 2017 році на світовому ринку смартфонів існувало 720 активних брендів, і щорічно продавалося до 1.5 мільярда пристроїв. Навіть у 2019-му виробників налічувалося понад 690.

Однак з 2019 року спостерігається різке зниження кількості компаній. Зберігати прибутковість в індустрії стає дедалі важче й важче: здебільшого через глобальну економічну кризу, а також наслідки коронавірусу і пов’язаного з ним дефіциту комплектуючих. Багато брендів не досягли “доковідних” показників, тому були змушені закритися. У 2023 році у світі налічується всього 250 мобільних брендів.

Ринок смартфонів скоротився вдвічі

Важливо зазначити, що більшість компаній, які припинили своє існування, були місцевими гравцями, які пропонували свої телефони в таких країнах, як Індія, Китай і Японія, а також у таких регіонах, як Африка і Близький Схід. Для порівняння, кількість світових брендів залишилася практично незмінною (є близько 30 глобальних гравців)

За статистикою Counterpoint Research, за останні 6 років закрилося 65% регіональних брендів. Деякі збанкрутували і припинили існування, інші переключилися на виробництво носимих пристроїв, гаджетів і пристроїв “інтернету речей”, де немає такої великої конкуренції. Найближчими роками їхня кількість скоротиться ще сильніше, оскільки майже 90% локальних компаній не перевищили 100 000 проданих одиниць у 2023 році.

Які бренди зникли з ринку смартфонів?

Найвідомішими, безумовно, є BlackBerry (хоча компанія тривалий час не займалася розробкою телефонів, а ліцензувала їх третім особам) і LG. Смартфони під брендами Micromax, Intex і Karbonn зникли з ринку Індії, а InnJoo і Xtouch з Близького Сходу та Африки. У Китаї зареєстрували припинення діяльності чотирьох брендів, а саме Meizu, Meitu, Gionee та Coolpad, хоча Meizu поступово оживає під крилом автовиробника Gelee. Японія більше не виробляє смартфони Kyocera та NEC.

На думку Counterpoint, шанс вижити на ринку в найближчі роки є навіть у невеликих компаній. Але тільки за умови, що вони будуть орієнтовані на конкретну групу користувачів. Виробники, які пішли цим шляхом, – це, наприклад, Fairphone (ремонтопридатність, екологія), Doro (телефони для літніх людей) або Sonim (стійкі смартфони для екстремальних умов). Експансія китайських брендів, таких як Xiaomi, OPPO і vivo, просто не дає змоги виживати тим, хто робить стандартні смартфони і намагається конкурувати за рахунок невисокої ціни.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я