Тепер українцям буде непросто зняти готівку у Польщі: яке нововведення вводить країна

FOT. FILIP KLIMASZEWSKI / AGENCJA GAZETA
UPG

У Польщі з 23 вересня 40% банкоматів мають бути із системою фарбування банкнот. Через це нововведення частина компаній має намір демонтувати своє обладнання у деяких невеликих населених пунктах.

Як повідомляється , система фарбування банкнот (IBNS) досить дорога, але згідно з вимогами, вона поширюється на 8,5 тисячі банкоматів із майже 21 тисячі, які зараз працюють у країні.

IBNS припускає, що якщо клієнт спробує силою дістати купюри в банкоматі лусне пакет із фарбою. Готівка забруднюється і ці гроші грабіжник вже ніде не зможе використати.

Втім, компаніям потрібно витратити майже 5 тисяч євро, щоби обладнати свої банкомати такою системою. Це майже половина вартості банкомату, тож фірмам це правило не подобається.

Наприклад, компанія Planet Cash, яка володіє розгалуженою системою банкоматів у Польщі, на впровадження доведеться витратити приблизно 5 мільйонів євро.

Тому українцям, які виїхали з країни через війну і мешкають у невеликих польських містечках, слід підготуватися до того, що банкомати почнуть зникати. Тому компаніям вигідніше відмовитися від їх використання, ніж модернізувати під нові вимоги.

«Ми постійно оптимізуємо нашу мережу, і на цьому етапі ми вирішили демонтувати деякі банкомати. Намагаємось замінити банкомати на пристрої, які також мають функцію внесення готівки — щоб оптимізувати витрати», — розповіли у Planet Cash.

Для людей у ​​маленьких містечках це може означати, що вони втратять можливість швидко отримувати доступ до своїх рахунків, щоб зняти готівку.

Як тепер українцям знімати злотих у Польщі?

У країні працює унікальна система Blik, завдяки якій можна знімати готівку навіть без пластикової картки. Однак, користуватися системою можуть тільки клієнти польських банків.

Якщо у вас уже є рахунок у місцевій фінансовій установі, то вам достатньо знайти банкомат, в меню вибрати функцію Blik або «Транзакція без картки», вказати суму. Після цього потрібно згенерувати унікальний код через додаток тієї чи іншої фінустанови.

Цей код необхідно ввести в банкоматі та знову підтвердити транзакцію у додатку. Якщо ви все зробили правильно, апарат видасть необхідну вам суму

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я