Apple створила свій чіп 5G, але він не помістився в iPhone

UPG

Чутки про те, що Apple працює над власним 5G-модемом, ходять давно. Очікувалося навіть, що він з’явиться вже в iPhone 15. Однак натомість корпорації довелося продовжити угоду про постачання модемів із Qualcomm. Чому? Виявляється, тому що навіть Apple з її безрозмірними ресурсами не так легко з нуля розробити таку високотехнологічну штуковину.

Подробиці розповідає Wall Street Journal. Apple дійсно мріє відірватися від Qualcomm, якій поки що доводиться щороку перераховувати $7 мільярдів за їхні модеми. Задля цього у 2018 році «яблучна» корпорація запустила проект під кодовою назвою Sinope. З Qualcomm та Intel компанія переманила тисячі інженерів, яким було поставлено завдання: розробити з нуля 5G-модем за чотири роки.

Багато хто вказував Тіму Куку на нереалістичні терміни, але керівник Apple був непохитний. У результаті чіп створили, але використовувати його в iPhone було неможливо. По-перше, робочий прототип виявився величезним і міг зайняти половину внутрішнього простору смартфона. По-друге, модем вийшов надто повільним і схильним до перегріву. Загалом, чіп був надто великий, а за продуктивністю та енергоефективністю відставав від рішень Qualcomm як мінімум на три роки.

Керівництво Apple не очікувало, що розробка модему виявиться набагато складнішим за створення власного процесора. Втім, від ідеї корпорація не відмовилася і має намір продовжити працювати над своїм 5G-чіпом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я