Національний банк України посилив вимоги до банків щодо перевірки грошових переказів та щомісячних платежів клієнтів. Тепер банки повинні будуть контролювати суми платежів клієнта і суми грошових коштів, що надходять йому.
Як повідомили у прес-служби Нацбанку, служби фінансового моніторингу банку мають тепер співвідносити ці суми з тими, які при відкритті рахунку в банку в анкеті вказав клієнт: запланований місячний дохід та прогнозований розмір витрат.
Якщо клієнт отримує або витрачає більше, ніж було заявлено, фінансовий моніторинг повинен реагувати і вживати заходів. Першою з них, звичайно, є блокування рахунку.
«Встановлено обов’язок для банків щодо реагування на випадки перевищення максимальної суми фінансових операцій, заявленої клієнтом. Така вимога не поширюється на клієнтів — фізичних осіб, які здійснюють звичайні фінансові операції на суми та в обсязі, що мають раціональне обґрунтування», — йдеться у повідомленні прес-служби Нацбанку.
У Національному банку вважають, що ці нововведення підвищать результативність заходів щодо фінансового моніторингу та боротьби з незаконною діяльністю з фінансування тероризму/відмивання коштів.
Представники НБУ доповнили перелік індикаторів підозрілості щодо фінансових операцій клієнта:
Також внесено уточнення до здійснення банками перевірки клієнтів-електронних резидентів, щодо їх ідентифікації та верифікації.
“Регулюються процедури віддаленого встановлення ділових відносин е-резидентами”, – зазначили в НБУ.
У найближчі два роки компанія має намір наповнити Instagram і Facebook згенерованими ШІ персонажами. У…
Коли один рік змінюється на інший, завжди хочеться трохи оглянутися назад і помріяти про те,…
Скарбничку інсайдів про смартфони серії Samsung Galaxy S25 поповнив цікавий звіт. З чуток, новинки підтримуватимуть…
Китайська компанія активно застосовує технології штучного інтелекту у своїх продуктах, але в перспективі їх буде…
Apple готується здивувати нас у 2025 році. Кажуть, вони працюють над новою моделлю iPhone 17…
За повідомленнями мережевих джерел, компанії Microsoft і OpenAI мають конкретне внутрішнє визначення сильного ШІ (Artificial…