Банківські, медичні та держпослуги в Україні кращі, ніж у країнах ЄС – вважають українські біженці

UPG

Громадяни України, які виїхали до країн ЄС після початку повномасштабних бойових дій в Україні, змогли порівняти різні аспекти життя в Європі та вдома. Найчастіше оцінка не на користь європейських країн. Це показали результати соцдослідження.

Українці оцінюють державні онлайн-послуги в Україні набагато краще (71%), ніж у країнах ЄС (16%).
Як зазначається у результатах Всеєвропейського дослідження українців у Європі, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» 4-11 липня , також в Україні значно виграють фінансові та банківські послуги (70% проти 14% у ЄС). Сферу медицини українці також оцінили краще в Україні, ніж у Європі: як доступність медичних послуг (71% проти 21%), так і якість (60% проти 25%).
Дошкільну та шкільну освіту опитані оцінили краще в Україні (42%), ніж у ЄС (35%), вищу — навпаки: дещо краще у ЄС (43%), ніж в Україні (32%). Українські студенти європейських вишів згодні більше за інших з тим, що вища освіта краща в ЄС.
Абсолютна більшість опитаних українців погодилася, що громадський транспорт у ЄС є значно кращим (77%), ніж в Україні (14%). Аналогічна думка і європейськими дорогами, які вважають кращими там (85%), ніж в Україні (5%). А ось житло в Україні респонденти вважають доступнішим (57%), ніж у ЄС (22%).
На думку українців, в Україні набагато краща індустрія краси, ніж у ЄС (85% проти 5%), а також кафе та ресторани (60% проти 16%), поштові сервіси та сервіси доставки (54% проти 25%), онлайн- шопінг (51% проти 22%), а ось щодо торговельних мереж та магазинів думки розділилися: 42% вважають їх найкращими в Україні, 36% – у ЄС.
Україна дуже програє європейським країнам у рівні корупції, проте щодо бюрократії та ставок оподаткування вдома, на думку більшості, сприятливіший клімат, ніж у ЄС. 84% опитаних вважають, що в Україні рівень корупції вищий, ніж у ЄС (3%), водночас рівень бюрократії вищий у ЄС, ніж в Україні (50% проти 25%).
Також, на думку опитаних, рівень оподаткування у Європі вищий (59%), ніж в Україні (16%). Проте за рівнем економічної свободи Україна (25%) поступається Європі (52%), як і за рівнем доходів (3% проти 87%).
87% опитаних оцінили в цілому можливості в ЄС вище, ніж в Україні, особливо в доходах (87% проти 3%), соціальній захищеності (75% проти 15%), захисті прав і свобод громадян (67% проти 19%), можливості комфортно жити (60% проти 26%), знайти роботу (54% проти 30%). Досягти успіху, на думку опитаних, можна як в ЄС (40%), так і в Україні (41%), але вести свій бізнес все-таки дещо краще в Україні (45%), ніж у ЄС (34%).
4% українців давали хабар посадовцю в країні перебування (найчастіше в південній Європі), стільки ж відмовилися відповідати.
В рамках дослідження було анонімно опитано 2116 українців віком від 18 років, які знайшли тимчасовий притулок у 31 країні Європи після 24 лютого 2022 методом CAWI (Computer Assisted Web Interviewing). Результати зважені з використанням актуальних даних UNHC (United Nations High Commissioner for Refugees). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: трохи більше 3,2%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я