Експерти пояснили, чим зібраний у РФ Shahed-136 відрізняється від оригінального дрона

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Conflict Armament Research опублікувала результати досліджень останків дронів Shahed-136, зібраних в Україні. Експерти зробили висновок, що РФ вдалося локалізувати виробництво боєприпасів, що баражують.

Реклама

Як виявилося, між російським Shahed-136 і оригінальним іранським дроном є кілька відмінностей. Російський оборонпром відмовився від “бджолиної” структури. Очевидно, це було зроблено з метою здешевлення і спрощення процесу виробництва безпілотників.

Зліва частина корпусу Shahed-136, праворуч “Герань-2”

Навігаційний блок оригінального “Шахеда” виконаний у вигляді масиву з чотирьох антен, змонтованого на платі. Плата пов’язана з блоком супутникової навігації. Водночас фізично вона від нього відокремлена. Ще одна антена функціонує незалежно. У “Герані-2” чотири основні антени є частиною блоку супутникової навігації.

Російські інженери інтегрували в блок супутникової навігації модуль “Комета”. Такі модулі раніше були виявлені в безпілотниках “Орлан-10” і “Форпост-П”.

Модуль “Комета” використовують не лише в “Герань-2”, а й у БПЛА “Орлан-10”

“Герань-2” отримала блоки В-101, призначені для управління польотом. Вони дозволяють дрону продовжувати виконувати польотне завдання навіть у разі погіршення супутникового сигналу. Простіше кажучи, БПЛА може летіти до цілі без GPS.

Розташування навігаційних антен (зліва Shahed-136) майже ідентичне

Власних комплектуючих для складання дронів російському оборонпрому не вистачає. У “Герані-2” фахівці виявили понад 100 компонентів, вироблених 22 різними компаніями із семи держав світу, зокрема зі США, Швейцарії та КНР.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ