Новини України та Світу

Apple погрожує закрити iMessage та FaceTime. Українці також можуть постраждати

Share
Час читання: 3 хв.

Apple націлилася на ядерний варіант. Новий закон про інтернет-безпеку, який, серед іншого, передбачає, що влада матиме доступ до приватних розмов користувачів на вимогу, вочевидь, не сподобався Тіму Куку і компанії. Реакція гіганта з Купертіно викликає здивування – він вважає за краще відмовитися від iMessage і FaceTime, ніж виконати новий закон. На щастя, цього разу проблема виникла не в Україні, а у Великобританії. Однак, враховуючи, що у Великобританії все ще проживає багато  наших співвітчизників, які іноді спілкуються таким чином зі своїми сім’ями, що залишилися там, судову тяганину між Apple і британським урядом, на жаль, не можна ігнорувати.

Наскрізне шифрування – ключ до конфіденційності

Обираючи месенджер, все більше людей звертають увагу на питання безпеки повідомлень. Для багатьох користувачів найважливішою особливістю програми є наявність функцій, які захищають конфіденційну інформацію, щоб забезпечити приватність наших розмов. Одним з таких “щитів” є наскрізне шифрування, яке гарантує, що тільки відправник і одержувач повідомлення можуть бачити його зміст.

Наскрізне шифрування, також відоме як наскрізне шифрування, – це метод захисту цифрових комунікацій, який запобігає перехопленню та зчитуванню даних третіми особами. Повідомлення шифруються на пристрої відправника і можуть бути розшифровані тільки на пристрої одержувача. Ключ для розшифрування даних зберігається тільки на цих пристроях, а це означає, що навіть постачальник послуг не має можливості прочитати інформацію, що передається.

Цей тип шифрування широко використовується в багатьох службах обміну миттєвими повідомленнями, таких як WhatsApp, Signal та iMessage, щоб забезпечити конфіденційність користувачів і даних, які вони надсилають. Це гарантує, що навіть якщо дані перехоплені під час передачі, вони не можуть бути прочитані без правильного ключа, що значно підвищує безпеку спілкування. Хоча, звичайно, зараз це може змінитися, оскільки законодавство в майбутньому законопроекті про безпеку в Інтернеті у Великій Британії завдає удару по системі шифрування повідомлень.

Напад на конфіденційність користувачів

Новий Закон про безпеку в Інтернеті у Великій Британії наразі перебуває на стадії перегляду. В результаті уряд хоче мати можливість сканувати наскрізні зашифровані повідомлення на предмет наявності матеріалів, пов’язаних, серед іншого, з експлуатацією неповнолітніх та інших незаконних матеріалів.

Заплановані зміни до закону також означають, що такі компанії, як Apple, повинні будуть інформувати уряд Великої Британії про будь-які модифікації функцій безпеки месенджера та отримувати дозвіл на їх впровадження. Більше того, вони також будуть зобов’язані негайно відключати функції безпеки на вимогу сервісів без інформування користувачів. Ситуації, подібні до тієї, коли розмова у Facebook про нелегальний аборт стала доказом у справі, можуть стати звичним явищем.

Реакція Apple була негайною

Apple подала дев’ятисторінкове заперечення проти запропонованого закону. Компанія категорично не погоджується з такими вимогами, як впровадження бекдорів для наскрізного шифрування, оскільки це загрожує конфіденційності користувачів. Apple також не подобається вимога повідомляти про зміни, внесені до функцій безпеки продукту до його випуску, а також вимога відключати їх на вимогу органів влади без будь-якого процесу оскарження.

Уряд демонструє певну зарозумілість і невігластво, якщо вважає, що деякі з великих технологічних компаній виконають нові вимоги без особливих зусиль

– заявив експерт з кібербезпеки, професор Алан Вудворд з Університету Суррея, якого цитує BBC.

Компанія оголосила, що якщо нові правила набудуть чинності, вона буде змушена заблокувати iMessage і FaceTime у Великобританії, оскільки не може допустити, щоб закон однієї країни призвів до зниження рівня безпеки цих сервісів у всьому світі. Це дуже радикальна позиція, тому ми з нетерпінням чекаємо на розвиток подій.

Наразі законопроект проходить восьмитижневі консультації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: Apple
  • Останні записи

    Фактори, що визначають ціну вторинного ринку смартфонів

    Розглядаєте ідею придбання нового смартфона, але не впевнені, що робити зі своїм старим? Продаж телефону…

    25.06.2024

    Samsung припинила підтримку трьох популярних моделей смартфонів 2020 року

    Південнокорейський гігант у сфері мобільної електроніки, відомий також в американському ринку як постійний конкурент Apple,…

    25.06.2024

    YouTube випробовує новий спосіб підтримки авторів

    Компанія Google впровадила нову функцію на відеосервісі YouTube під назвою Hype, спрямовану на допомогу авторам…

    25.06.2024

    OnePlus стверджує, що чотири роки це оптимальний період для оновлень програмного забезпечення

    У світі висококласних Android смартфонів однією з нових точок змагань стала тривалість часу, протягом якого…

    25.06.2024

    Експерти стурбовані заявами Павла Дурова про безпеку Telegram

    Павло Дуров поділився своїм баченням компанії та її поточним станом, зазначивши, що він є єдиним…

    25.06.2024

    Аналітики: Apple стане лідером у сфері споживчого штучного інтелекту

    Новий Apple Intelligence виявився настільки потужним, що аналітики з Wedbush заявляють: завдяки йому компанія зайняла…

    25.06.2024