Новини України та Світу

Епоха смартфонів завершується – що буде після неї

Share
Час читання: 2 хв.

Смартфони перестають бути основним двигуном змін. Хоча щорічні презентації великих компаній ще привертають увагу людей, смартфони дуже скоро можуть поступитися штучному інтелекту.

За одним показником штучний інтелект уже випередив смартфони. Провідний світовий виробник чіпів, Taiwan Semiconductor Manufacturing, минулого кварталу отримав 44% свого доходу від високопродуктивних обчислень. Цей сегмент, що забезпечує сервери штучного інтелекту і процесори центрів обробки даних, обігнав смартфони на 11%. Це вперше, коли перевага досягла двозначного відсотка. І це значна віха для компанії, яка останні півтора десятка років зростала за рахунок попиту на чіпи для телефонів.

На ринку смартфонів розвиток значно сповільнився. Лише Apple і Samsung отримують великі прибутки в бізнесі, продажі якого залежать від впізнаваності бренду, звичок клієнтів і циклів оновлення. Останні були порушені через стреси в глобальній економіці – пандемію та наслідки російського вторгнення в Україну.

Штучний інтелект має всі передумови нової технологічної революції. Він каталізує “вибух” багатомільярдних компаній, що дають змогу спілкуватися, розважатися та працювати по-новому.

Приміром, нинішні засмічені рекламою, спамом і мовою ненависті соцмережі потребують неупередженого модератора замість людей або неналаштованих алгоритмів. І ним може бути ШІ. З’являться додатки та програми з використанням штучного інтелекту. Щоб виграти перегони, компаніям доведеться перетворити свої технології на платформу, схожу на App Store та екосистему Apple.

Свого часу смартфони зробили багато для ринку праці, створивши нові професії – маркетинг соцмереж, зокрема. ШІ вже створює нові завдання. Приміром, для дизайнерів, які можуть використовувати “творчість” нейромереж для вдосконалення власних робіт. Або для служб підтримки, яким АІ допоможе швидше і точніше знаходити правильні відповіді для клієнтів. А “творчість” може коли-небудь втратити лапки, навчившись створювати фільми та твори, гідні людського ока.

Але, яким би швидким не було зростання штучного інтелекту, йому все одно потрібен час, щоб досягти зрілості. І це станеться завдяки співпраці нових технологій із винайденими раніше.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Samsung може обмежити виробництво Galaxy S25 Slim

    Очікується, що Samsung представить серію Galaxy S25 вже в січні. Імовірно, це станеться 22 січня…

    16.12.2024

    ChatGPT Search став доступним майже для всіх безкоштовно

    У запеклій конкуренції з Google компанія OpenAI зняла обмеження на доступ до ChatGPT Search для…

    16.12.2024

    iPhone 17 Air не стане найдорожчим: навіть iPhone 17 Pro обійдеться дорожче

    The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…

    16.12.2024

    Користувачі iPhone і Samsung Galaxy розчаровані новими функціями на основі ШІ

    Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…

    16.12.2024

    Ілон Маск анонсував власну електронну пошту: чим вона відрізняється від інших сервісів

    Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…

    16.12.2024

    В мережі з’явилися перші деталі нового девайсу Apple

    Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…

    16.12.2024