Епоха смартфонів завершується – що буде після неї

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Смартфони перестають бути основним двигуном змін. Хоча щорічні презентації великих компаній ще привертають увагу людей, смартфони дуже скоро можуть поступитися штучному інтелекту.

Реклама

За одним показником штучний інтелект уже випередив смартфони. Провідний світовий виробник чіпів, Taiwan Semiconductor Manufacturing, минулого кварталу отримав 44% свого доходу від високопродуктивних обчислень. Цей сегмент, що забезпечує сервери штучного інтелекту і процесори центрів обробки даних, обігнав смартфони на 11%. Це вперше, коли перевага досягла двозначного відсотка. І це значна віха для компанії, яка останні півтора десятка років зростала за рахунок попиту на чіпи для телефонів.

На ринку смартфонів розвиток значно сповільнився. Лише Apple і Samsung отримують великі прибутки в бізнесі, продажі якого залежать від впізнаваності бренду, звичок клієнтів і циклів оновлення. Останні були порушені через стреси в глобальній економіці – пандемію та наслідки російського вторгнення в Україну.

Штучний інтелект має всі передумови нової технологічної революції. Він каталізує “вибух” багатомільярдних компаній, що дають змогу спілкуватися, розважатися та працювати по-новому.

Приміром, нинішні засмічені рекламою, спамом і мовою ненависті соцмережі потребують неупередженого модератора замість людей або неналаштованих алгоритмів. І ним може бути ШІ. З’являться додатки та програми з використанням штучного інтелекту. Щоб виграти перегони, компаніям доведеться перетворити свої технології на платформу, схожу на App Store та екосистему Apple.

Свого часу смартфони зробили багато для ринку праці, створивши нові професії – маркетинг соцмереж, зокрема. ШІ вже створює нові завдання. Приміром, для дизайнерів, які можуть використовувати “творчість” нейромереж для вдосконалення власних робіт. Або для служб підтримки, яким АІ допоможе швидше і точніше знаходити правильні відповіді для клієнтів. А “творчість” може коли-небудь втратити лапки, навчившись створювати фільми та твори, гідні людського ока.

Але, яким би швидким не було зростання штучного інтелекту, йому все одно потрібен час, щоб досягти зрілості. І це станеться завдяки співпраці нових технологій із винайденими раніше.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ