За даними аналітичної компанії Counterpoint Research, частка смартфонів з підтримкою швидкої зарядки (10 Вт і більше) у загальному обсязі проданих смартфонів склала в першому кварталі близько 80%. Порівняно з аналогічним періодом минулого року цей показник збільшився на 6 процентних пунктів. Середня потужність швидкої зарядки смартфонів збільшилася з 30 Вт торік до 34 Вт цього року.
Багато китайських виробників смартфонів активно використовують технологію швидкої зарядки для привернення уваги споживачів до своєї продукції. Наприклад, у лінійках Realme і Xiaomi є моделі, що підтримують зарядку потужністю до 200 Вт. Не так давно Xiaomi і Oppo анонсували смартфони з підтримкою швидкої зарядки потужністю 300 Вт. Китайські бренди прагнуть запропонувати швидку зарядку, яка дає змогу смартфонам поповнювати заряд батареї всього за кілька хвилин.
Виробники смартфонів також прагнуть зробити швидку зарядку доступнішою. Для цього вони впроваджують підтримку цієї технології в недорогі моделі пристроїв, щоб виділитися на тлі конкурентів. Підтримка швидкої зарядки вже стала стандартом у сегменті смартфонів вартістю до $200, і тепер виробники намагаються надати користувачам можливість заряджати свої пристрої з максимально можливою швидкістю. Наприклад, смартфон з підтримкою швидкої зарядки потужністю понад 30 Вт може поповнити запас енергії менш ніж за годину, що може стати вагомим аргументом для потенційних покупців.
Китайські виробники смартфонів є піонерами в галузі інтеграції підтримки більш потужної зарядки. Це особливо помітно на китайському ринку, де середня потужність зарядки смартфонів у звітному періоді становила 50 Вт. Водночас такі відомі виробники, як Apple і Samsung, надають більшого значення безпеці акумулятора і загальній продуктивності, ніж збільшенню потужності зарядки.