Нещодавно видання The New York Times повідомило, що спецслужби Росії можуть читати ваші особисті повідомлення в Telegram, Signal та WhatsApp. Своєю чергою українські журналісти вирішили з’ясувати, чи дійсно це так.
У цьому розбиралося видання “Куншт”.
Чи надійні Whatsapp і Signal
Журналісти дослідили, що месенджери Whatsapp і Signal надійно зашифрували. Це означає, що якщо будь-який хакер захоче зайти на вашу сторінку, то він не зможе прочитати листування.
Недоліки Telegram
Водночас в Telegram є можливість приховати тільки “секретні чати”, а саме ті, які ви особисто будете шифрувати. Щоб це зробити, необхідно обрати функцію в переліку контактів перед тим, як почати писати повідомлення. Ваш діалог, який вже існує, теж можна перетворити на секретний чат.
Російські спецслужби і справді мають можливість переглядати ваші діалоги, проте лише тоді, коли ви користуєтесь російськими операторами зв’язку або месенджерами, що розташовані на території держави-агресорки.
Як захистити свою сторінку
- Завантажте VPN. Для кращого ефекту варто користуватися платними застосунками, де зрозуміла модель монетизації.
- Також можна налаштувати у месенджерах відмову від peer-to-peer дзвінків (від людини до людини).
- Ліпше відмовитися від тих застосунків, які не є важливими або які підозрюють у передачі інформації третім сторонам.
Небезпечні характеристики Telegram
У цьому месенджері відсутнє наскрізне шифрування за замовчуванням. Також незрозуміло, який зв’язок має Telegram з російською владою.
Крім того, є випадки, коли за українськими активістами та російськими опозиціонерами стежили через цей застосунок.
“Не можна вважати цей месенджер захищеним, а його використання на окупованих територіях чи близько до них може бути дуже небезпечним”, — наголосили у виданні.