Новини України та Світу

Huawei розкрила, скільки доларів заробить на смартфонах своїх конкурентів

Share

Зазвичай така інформація має гриф секретно/конфіденційно, але Huawei вирішила розкрити, скільки вона заробить на ліцензійних відрахуваннях від інших виробників смартфонів (і не тільки). На перший погляд сума здається невеликою, але на ділі в казну компанії тече великий потік доларів.

Huawei є одним з найбільших патентовласників у світі. Китайський гігант зробив величезний внесок в основні стандарти інформаційно-комунікаційних технологій, такі як стільниковий зв’язок, Wi-Fi і мультимедійні кодеки. Стандартною практикою ринку є те, що досягненнями користується не лише власник інтелектуальної власності – компанії залюбки діляться ними з конкурентами, зрозуміло, за певну плату (ліцензування).

На заході в Шеньчжені, який цьогоріч проходив під гаслом “Об’єднуючи горизонти інновацій”, Huawei оголосила, що з кожного проданого 4G смартфона компанія отримує 1.5 долара, а за смартфон з 5G – 2 долари. Своєю чергою, для споживчих пристроїв з Wi-Fi 6 ліцензійний збір становить 0.5$. Для пристроїв IoT (інтернет-речей) діє ставка в 1% від їхньої ціни, але не більше 0.75$ за один пристрій.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Окремі цифри можуть здатися невеликими, але тут значення має накопичувальний ефект – тільки у 2022 році Huawei отримала 560 мільйонів доларів США у вигляді ліцензійних зборів.

Huawei заявляє, що наразі уклала близько 200 двосторонніх угод, понад 350 компаній ліцензували її патенти для своїх продуктів. Серед партнерів: Samsung, OPPO, Mercedes-Benz, Audi, BMW, Porsche, Subaru, Renault, Lamborghini і Bentley. За останні 10 років фірма витратила 977.3 млрд юанів (~140 млрд доларів) на дослідження і розробки (НДДКР), а тільки у 2022 році – 161.5 млрд юанів (~22.5 млрд доларів) або 25,1% виручки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Huawei
  • Останні записи

    Xiaomi 15 потрапить на глобальний ринок, але є нюанс

    Хоча до запуску серії Xiaomi 15 залишилося ще півроку, інформація про ці пристрої вже з'явилася…

    19.05.2024

    Експерти назвали речі, які не можна тримати поряд зі смартфоном

    Є кілька речей, які в жодному разі не можна тримати поряд із мобільником. І все…

    19.05.2024

    Новий iPhone 16 отримає ​​два нових кольори

    Аналітик Apple Мінг-Чі Куо сьогодні розповів про свої очікування щодо колірних рішень лінійки iPhone 16.…

    19.05.2024

    Чому варто купити iPhone 13 у 2024 році

    У світі технологій щороку приносить нові пристрої та інновації, проте не всі користувачі прагнуть придбати…

    19.05.2024

    Новий iPhone SE представлять у 2025 році

    Журналіст The Information Уейн Ма розкрив терміни випуску нового бюджетного iPhone. За словами інсайдера, Apple…

    19.05.2024

    Небезпечний вірус заражає Windows XP і Windows 2000 відразу після увімкнення

    Недавній експеримент продемонстрував, наскільки вразлива стара класична операційна система Windows при підключенні до Інтернету. Буквально…

    19.05.2024