Mac, MR-гарнітура та iOS 17. Чого чекати від конференції WWDC 2023

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

WWDC, щорічний захід для розробників, стартує вже наступного тижня. Apple приготувала безліч анонсів, включаючи гарнітуру змішаної реальності, пристрої Mac на процесорах сімейства M2 та апдейти фірмових ОС. Ось все, що відомо про майбутні новинки напередодні презентації.

Комп’ютери Mac

Марк Гурман у рамках звіту Bloomberg повідомив , що Купертіно готує до релізу відразу кілька комп’ютерів із чіпсетами наступного покоління. Серед них – збільшений MacBook Air 15” c M2 та пара флагманських систем, оснащених чіпами M2 Max та M2 Ultra. Останній має 24 ядра CPU, серед яких 16 продуктивних та 8 енергоефективних. Графічна підсистема обладнана 60 ядрами, що підтримується до 192 ГБ пам’яті.

Заплановано і прем’єру Mac Studio, який не оновлювали вже понад рік. До того ж, за словами аналітика, варто чекати анонсу процесора M3 та перших пристроїв із цією SoC. Наприклад, це можуть бути моноблоки iMac, актуальні моделі яких датуються 2021 роком. Втім, нові комп’ютери, ймовірно, надійдуть у продаж лише у другій половині 2023-го. Нарешті можуть уявити і Mac Pro на M2 Ultra. Це поки що єдиний ПК, який не переведений на фірмові чіпи Apple Silicon.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

iOS 17 та інші апдейти

Традиційно на WWDC відбудеться анонс оновлень для всіх операційних систем компанії: iOS, iPadOS, macOS та не тільки. За наявними відомостями, мобільна ОС в основному матиме косметичні поліпшення і дрібні зручності: інтерактивні віджети, перероблений інтерфейс штатних утиліт (Health і Wallet), модернізований Dynamic Island. Розширені можливості отримають пошук системою Spotlight і «Пункт управління». Ще приділять увагу функцій доступності та додадуть режим керування розумним будинком у горизонтальній орієнтації.

Для iPadOS очікується оптимізація інструменту багатозадачності Stage Manager, представленого минулої осені. Зміни та доопрацювання торкнуться насамперед технічної сторони, оскільки у багатьох користувачів опція все ще не працює коректно. У свою чергу WatchOS 10 отримає вдосконалений інтерфейс, де активніше задіяні віджети.

MR-гарнітура

Аксесуар змішаної реальності під імовірною назвою Reality Pro також має дебютувати на конференції. Згідно з чутками, у ньому поєднають два режими: доповнену реальність (AR) та віртуальну (VR). За виведення зображення відповідають два 4K-дисплеї MicroOLED по 1,41 дюйми. У сумі вони забезпечують 8K-картинку. Щільність пікселів – 4000 ppi, пікова яскравість – 5000 ніт. Функціонуватиме гарнітура як окремий від смартфона пристрій. Усередині встановлено два чіпи, що обробляють всі обчислення та дані з датчиків.

Як ПЗ передбачена операційна система xrOS. Під неї адаптують основний набір стандартних утиліт: Safari, FaceTime, Apple TV, Apple Books, Freeform тощо. А також нададуть API для портування ігор та стороннього софту. Управління здійснюється ручними жестами та рухом очей. Зовнішній акумулятор, приєднується по дроту і прикріплюється на пояс. Орієнтовна вартість Reality Pro – близько 3000 доларів.

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нас, виділивши цей текст і торкнувшись вибраного тексту.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.