Новини України та Світу

Приватбанк, Ощадбанк і Monobank заблокують мільйони карток: хто в зоні ризику

Share
Час читання: 2 хв.

В Україні набув чинності закон про арешт рахунків за борги перед виконавчою службою. Усі гроші будуть заблоковані, залишать не більше двох мінімалок, і ті тільки після звернення до виконавчої служби.

З 6 травня наявність боргу призводить до арешту всіх рахунків. Із заарештованого рахунку дозволять використовувати суму 13 тисяч гривень на місяць. Причина – з 6 травня набув чинності закон №3048-IX . За оцінками банкірів буде заарештовано щонайменше п’ять мільйонів карткових рахунків українців, найчастіше блокують рахунки неплатників аліментів і порушників ПДР.

Закон про арешт рахунків через борги

На час воєнного стану Кабмін ухвалив постанову про зняття арешту з рахунків боржників на суму менше ста тисяч гривень. Однак з 6 травня цю постанову було скасовано.

Тепер рахунки боржників заблокують, але вони можуть отримати доступ до суми, що перевищує дві мінімальні заробітні плати, або 13 400 гривень. Юридичні особи можуть розпоряджатися сумою в розмірі п’яти мінімальних заробітних плат або 33 500 гривень. Але юрособи можуть витратити тільки на виплати заробітної плати, податки і збори.

Що зміниться

Якщо сума боргу менше ніж сто тисяч гривень унеможливлювала повернення коштів кредитору, то нові правила змінюють ситуацію. арешту підлягатимуть усі рахунки, а потім боржник зможе розблокувати рахунок, але не більше ніж на встановлену законодавством суму.

Заблокують 5 мільйонів карт

Загалом рахунки боржників будуть заблоковані за винятком двох мінімальних зарплат. За словами співзасновника monobank Олега Гороховського, під санкції потрапить приблизно 436 тисяч клієнтів тільки Монобанку.

Водночас, новий закон може суттєво обмежити фінансові можливості боржників. Щоб отримати доступ до частини коштів, у розмірі двох мінімальних заробітних плат, боржник буде змушений відвідати державну виконавчу службу та отримати дозвіл для банку на проведення платежів.

Водночас, є виняток – заборонено застосовувати нові жорсткі норми щодо соціально вразливих верств населення.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024