Новини України та Світу

Приватбанк, Ощадбанк і Monobank заблокують мільйони карток: хто в зоні ризику

Share
Час читання: 2 хв.

В Україні набув чинності закон про арешт рахунків за борги перед виконавчою службою. Усі гроші будуть заблоковані, залишать не більше двох мінімалок, і ті тільки після звернення до виконавчої служби.

З 6 травня наявність боргу призводить до арешту всіх рахунків. Із заарештованого рахунку дозволять використовувати суму 13 тисяч гривень на місяць. Причина – з 6 травня набув чинності закон №3048-IX . За оцінками банкірів буде заарештовано щонайменше п’ять мільйонів карткових рахунків українців, найчастіше блокують рахунки неплатників аліментів і порушників ПДР.

Закон про арешт рахунків через борги

На час воєнного стану Кабмін ухвалив постанову про зняття арешту з рахунків боржників на суму менше ста тисяч гривень. Однак з 6 травня цю постанову було скасовано.

Тепер рахунки боржників заблокують, але вони можуть отримати доступ до суми, що перевищує дві мінімальні заробітні плати, або 13 400 гривень. Юридичні особи можуть розпоряджатися сумою в розмірі п’яти мінімальних заробітних плат або 33 500 гривень. Але юрособи можуть витратити тільки на виплати заробітної плати, податки і збори.

Що зміниться

Якщо сума боргу менше ніж сто тисяч гривень унеможливлювала повернення коштів кредитору, то нові правила змінюють ситуацію. арешту підлягатимуть усі рахунки, а потім боржник зможе розблокувати рахунок, але не більше ніж на встановлену законодавством суму.

Заблокують 5 мільйонів карт

Загалом рахунки боржників будуть заблоковані за винятком двох мінімальних зарплат. За словами співзасновника monobank Олега Гороховського, під санкції потрапить приблизно 436 тисяч клієнтів тільки Монобанку.

Водночас, новий закон може суттєво обмежити фінансові можливості боржників. Щоб отримати доступ до частини коштів, у розмірі двох мінімальних заробітних плат, боржник буде змушений відвідати державну виконавчу службу та отримати дозвіл для банку на проведення платежів.

Водночас, є виняток – заборонено застосовувати нові жорсткі норми щодо соціально вразливих верств населення.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    iPhone 18 Pro стане конкурентом професійних фотоапаратів

    Наразі всі "прошки" від iPhone 14 до iPhone 16 Pro мають фіксовану діафрагму з апертурою…

    23.12.2024

    3 причини, чому варто вимикати Wi-Fi на смартфоні на ніч

    Багато людей не вимикають Wi-Fi на смартфоні на ніч, і, чесно кажучи, це не найкраща…

    23.12.2024

    AirPods стали основним джерелом рекордного прибутку для Apple

    Четвертий рік поспіль виручка від продажів AirPods від Apple перевищує 18 млрд доларів щорічно. Що…

    23.12.2024

    Android 16 обіцяє революцію в керуванні повідомленнями

    Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…

    23.12.2024

    Новий iPad з iPadOS 18.3 з’явиться навесні 2025 року

    Apple планує випустити iPad 11 базового сегмента навесні, а на пристроях, які поставлятимуться, буде попередньо…

    23.12.2024

    Трамп вирішив врятувати TikTok від блокування у США

    Новообраний президент США Дональд Трамп висловив намір дозволити TikTok продовжити свою діяльність у країні. За…

    23.12.2024