Новини України та Світу

Приватбанк, Ощадбанк і Monobank заблокують мільйони карток: хто в зоні ризику

Share

В Україні набув чинності закон про арешт рахунків за борги перед виконавчою службою. Усі гроші будуть заблоковані, залишать не більше двох мінімалок, і ті тільки після звернення до виконавчої служби.

З 6 травня наявність боргу призводить до арешту всіх рахунків. Із заарештованого рахунку дозволять використовувати суму 13 тисяч гривень на місяць. Причина – з 6 травня набув чинності закон №3048-IX . За оцінками банкірів буде заарештовано щонайменше п’ять мільйонів карткових рахунків українців, найчастіше блокують рахунки неплатників аліментів і порушників ПДР.

Закон про арешт рахунків через борги

На час воєнного стану Кабмін ухвалив постанову про зняття арешту з рахунків боржників на суму менше ста тисяч гривень. Однак з 6 травня цю постанову було скасовано.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Тепер рахунки боржників заблокують, але вони можуть отримати доступ до суми, що перевищує дві мінімальні заробітні плати, або 13 400 гривень. Юридичні особи можуть розпоряджатися сумою в розмірі п’яти мінімальних заробітних плат або 33 500 гривень. Але юрособи можуть витратити тільки на виплати заробітної плати, податки і збори.

Що зміниться

Якщо сума боргу менше ніж сто тисяч гривень унеможливлювала повернення коштів кредитору, то нові правила змінюють ситуацію. арешту підлягатимуть усі рахунки, а потім боржник зможе розблокувати рахунок, але не більше ніж на встановлену законодавством суму.

Заблокують 5 мільйонів карт

Загалом рахунки боржників будуть заблоковані за винятком двох мінімальних зарплат. За словами співзасновника monobank Олега Гороховського, під санкції потрапить приблизно 436 тисяч клієнтів тільки Монобанку.

Водночас, новий закон може суттєво обмежити фінансові можливості боржників. Щоб отримати доступ до частини коштів, у розмірі двох мінімальних заробітних плат, боржник буде змушений відвідати державну виконавчу службу та отримати дозвіл для банку на проведення платежів.

Водночас, є виняток – заборонено застосовувати нові жорсткі норми щодо соціально вразливих верств населення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    В мережу потрапили характеристики камери Samsung Galaxy Z Flip 6

    Скарбничка інформації про майбутній складний смартфон Samsung Galaxy Z Flip 6 поповнилася новими даними. Пристрій…

    21.05.2024

    6 ключових речей майбутньої презентації Microsoft Build 2024

    Нещодавно Microsoft провела закритий спеціальний захід перед майбутньою презентацією Build 2024, представивши безліч цікавих новинок. Крім оновлень…

    21.05.2024

    Закріплені повідомлення в WhatsApp стануть ще інформативнішими

    WhatsApp тестує нову функцію прев'ю для закріплених повідомлень у бета-версії 2.24.11.12. Це оновлення спрямоване на…

    21.05.2024

    Samsung представила новий ноутбук на Qualcomm Snapdragon X Elite

    Samsung представила нову лінійку ноутбуків Windows on Arm, серію Galaxy Book4 Edge, оснащену однокристальними системами…

    21.05.2024

    Microsoft анонсувала Copilot+PC: на що здатна нова категорія ПК

    Microsoft оголосила про випуск нових ПК під керуванням Windows із вбудованим обладнанням штучного інтелекту. Вони…

    21.05.2024

    Скарлетт Йоханссон розповіла, як змусила OpenAI прибрати голос Sky з ChatGPT

    Скарлетт Йоханссон пояснила, чому OpenAI вирішила забрати голос Sky з ChatGPT. Все виявилося досить просто:…

    21.05.2024